2 Temmuz 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜM ONAYLARI ALDIK, AMA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ONAYLAMADI

TÜM ONAYLARI ALDIK, AMA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ONAYLAMADI
  • 16 Mayıs 2019 Perşembe
  • 2523 kez okundu

CEZA USULSÜZ, TAKİPSİZLİK VAR  

Tornacılar ve Otomobilciler Odası Başkanı ve Essan Kooperatifi Başkanı Adnan Karamanlı, dün bir yerel gazetede yer alan haberle ilgili açıklama yaptı, “Essan Küçük Sanayi Sitesi için tüm kurumlardan onayları aldık, ancak Büyükşehir Belediyesi onay vermedi ve tüm resmi işlemlerimiz Bakanlığa geçti, bakanlık ilgileniyor” dedi. Karamanlı, “Odunpazarı Belediyesi üç ay önce, kooperatifimize yapı ruhsatı olmadığı gerekçesiyle 1 milyon 600 bin liralık usulsüz ceza kesti. Mahkemeye başvurduk, cezanın yürütmesini durdurdu, dava sürüyor. Bu haksızlıkları Bakanlığa da taşıdık” dedi.

MURAT ATİKEL - Tornacılar ve Oto Tamircileri Odası Başkanı ve Essan Küçük Sanayi sitesi Başkanı Adnan Karamanlı, dün bir yerel gazetede yer alan “Kooperatife milyonluk ruhsat cezası” başlıklı haberle ilgili bir basın açıklaması yaptı. Karamanlı konuyla ilgili, “Odunpazarı Belediyesi üç ay önce yapı izin belgesi olmadığı gerekçesiyle kooperatifimize  1 milyon 600 bin liralık usulsüz bir ceza kesmiştir. Mahkemeye başvurduk ve mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. Söz konusu ceza şu an durdurulmuş ve konu mahkemededir. Afaki cezalara ve engellemelere karşı konu Bakanlığa da taşınmıştır” dedi.

“TÜM ONAYLARI ALDIK, AMA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ONAYLAMADI”
Karamanlı yaptığı yazılı açıklamada, “2014 yılında küçük sanayici esnafımızın işyeri ihtiyacını karşılamak üzere toplam 1072 adet işyerinden oluşan Essan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi  1/25.000’lik planlarda küçük sanayi sitesi olarak ayrılan alanda kurulmuştur. Arazinin tamamı kooperatif tarafından satın alınmış, 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı A grubu şehir plancısına bedeli kooperatifimizce karşılanarak yaptırılmıştır. Plan için gerekli tüm kurum görüşleri alınarak, Büyükşehir Belediyesi Meclisi kamu yararı kararı ile alınmıştır. İçişleri bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve T.C. Başbakanlığı onayları alınmıştır. Hali hazır haritalar yapılarak Büyükşehir Belediyesine onay için sunulmuştur. Başvuru süresi itibari ile haklı sebep göstermeksizin yasal süreci geçen planlarımızı Büyükşehir Belediyesi onaylamamıştır” dedi.

“ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINA GEÇTİ”
Karamanlı, “Kooperatifimizin resmi işleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığına geçmiştir. Bundan sonraki kooperatifimizin resmi işlemleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığına tarafından yürütülecektir. Bu işlemler devam ederken kooperatifimizin alt yapı ve hafriyat ruhsatı olduğundan dolayı arazi düzeltme ve prefabrik imalatı devam etmektedir. Sadece yapı izin belgesi olamadığı için montajları yapılmamaktadır” diye konuştu.

“MAHKEME CEZAYI DURDURDU, DAVA SÜRÜYOR”
Odunpazarı Belediyesi’nin kooperatifin yapı izin belgesi olmadığından dolayı kooperatife yaklaşık 3 ay önce  1 milyon 600 bin TL ceza kestiğini söyleyerek, “Usulsüz bir ceza kesilmiştir. Kooperatif olarak mahkemeye başvurarak yürütmeyi durdurduk. Söz konusu ceza şu an durdurulmuş olup iş mahkemededir. Normal şartlarda kooperatifimizin cezası 43 bin TL civarındadır” dedi.

“HAKSIZLIK, HUKUKSUZLUK VE ADALETSİZLİK”
Karamanlı, “Hak, hukuk, adalet söylemlerini dilinden düşürmeyen Odunpazarı Belediyesi, küçük esnafın üzerinde kamunun da gücünü kullanarak haksızlık, hukuksuzluk ve adaletsizlik yapmaktadır.  Afaki cezalara ve engellemelere karşı, konu Bakanlığa taşınmıştır. Kısa sürede sonuç alacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.