2 Temmuz 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Biz Projeler Ne Zaman Başlayacak Derken: Maaş İddiası

Biz Projeler Ne Zaman Başlayacak Derken: Maaş İddiası
  • 16 Mayıs 2019 Perşembe
  • 2498 kez okundu

Yerel seçimler öncesinde belediye başkanları iddialı projeler ortaya koydular. Eskişehir kamuoyu da heyecanla bu projelerden hangisi önce başlayacak, ne zaman başlayacak diye bekliyor. Mesela bir dönem öncede vaat olarak söylenen Kızılinler Projesi Ahmet Ataç'ın bu seçimde de proje olarak gündemindeydi. Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adıyı Burhan Sakallı da bu konuda projesini anlattı. 5 yıllık süreç içinde 10 bin istihdam sağlayacağı ifade edilen projenin Termal Turizm olarak Eskişehir ekonomisine de ciddi katkı sağlayacağı ifade ediliyordu.

Kamuoyu proje beklerken dün eskisehirdenhaberler.com internet sitesinin haberi bu beklentinin kısa zamanda yanıtlanmayacağı sinyalini verdi. Haberde verilen bilgilere göre maaş konusunda belediye de sıkıntı yaşandığı ifadelerine yer verildi. Personel maaşları konusunda böyle sıkıntılar yaşanırken seçimden önce sunulan projelerin nasıl hayata geçirileceği merak konusu..

İşte o haber:

Belediye maaşları yatıramadı, çalışanlar isyan etti!

Eskişehir'de merkez ilçe belediyesinin şirket işçileri dışında kalan personeline yarım maaş yatırabildiği, maaşlarının geriye kalanını yatıramadığı ileri sürüldü. Duruma isyan eden çalışanlar alın terlerinin derhal ödenmesi gerektiğini dile getirdiler.


İddialara göre; Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanlığı, belediyede çalışan memurların ve kadrolu işçilerin maaşlarının yarısını ödeyebildi. Şirket işçilerinin maaşları ise tam olarak ödendi. Memur ve kadrolu işçilerin maaşlarının yarısının yatırılmamasına bankalara olan acil ödemelerin bulunmasının gösterildiği, maaşının geri kalanını soran işçi ve memurlara ileriki günlerde paralarının yatacağının söylendiği öğrenildi.

Tepebaşı Belediyesi sık sık çalışanlarına ücretlerini zamanında ödeyememekle gündeme geliyordu.

(EH)Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.