2 Temmuz 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Gurur Günü: Çakı Gibi Asker Oldular

Temsili Askerlik Görevini Yerine Getiren Engelli Vatandaşlarımıza Terhis Belgeleri Verildi

Engelliler Haftası münasebetiyle Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı tarafından organize edilen ‘Temsili Askerlik Yemin ve Terhis Töreni’nde bir günlüğüne dahi olsa askerlik vazifesini yerine getiren engelli vatandaşlarımıza terhis belgeleri verildi.

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törene: Vali Özdemir Çakacak, 1'inci Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Ali Özmen, Vali Yardımcıları Bekir Şahin Tütüncü, Akın Ağca, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı.

Düzenlenen yemin töreninde,  omuz omuza silah ve bayrak üzerine el basarak yemin eden 46 engelli vatandaşımıza terhis belgeleri; Vali Çakacak, 1'inci Ana Jet Üs Komutanı Özmen, İl Jandarma Komutanı Şen ve İl Emniyet Müdürü Dinç tarafından verildi.  

Program esnasında konuşan İl Jandarma Komutanı Şen, “Askerlik yükümlülüğü, Asker-Millet olan ulusumuzun bir onur kaynağıdır. Kutsal Askerlik görevini yerine getiren her Türk vatandaşı bunun haklı gururunu bir ömür boyu yaşamaktadır. Bugün burada hayatlarında engel tanımayan ve yüreği askerlik arzusuyla dolu olan kardeşlerimizin, askerlik görevini sembolik olarak da olsa yerine getirebilmelerini sağlamak amacıyla toplanmış bulunmaktayız.” dedi.

Temsili askerlik görevini yerine getiren erler adına konuşan Şehit Serkan Özaydın’ın kardeşi Erkan Özaydın ise, “Biz engelliler bugün büyük bir sevgi duyduğumuz asker ocağına gelmenin ve hayallerimizi süsleyen şerefli Türk askerinin üniformasını giymenin gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra arama kurtarma özel eğitim köpeği Çakıl kısa bir gösteri sundu. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından son erdi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.