2 Temmuz 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"KAT ARTTIRIMI YAPILSIN"

Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Sabit Körpe, mahallenin bir bölümündeki 2 kat sınırlmasanın kaldırılmasını ve kat arttırımı yapılmasını istedi..

Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Sabit Körpe ve mahalleden bazı vatandaşlar, Sevinç Caddesi'nin bir tarafında 8-10 katlı binalar olmasına karşın, diğer yanının arkasındaki sokaklardaki eski yapılar için 2 kat sınırlamasının olmasını eleştirdiler ve Büyükşehir Belediyesi'nden kat arttırımı yapmasını istediler. Muhtar Sabit Körpe, "Bir taraf yüksek katlı binalardan oluşurken, caddenin arkasında kalan sokaklarda iki kat sınırlamasının olması, buradaki vatandaşları mağdur ediyor. Bu bölgedeki vatandaşlar, evlerini yenileyemiyor. Eğer iki yerine üç-dört kat hakkı verilirse onlar da müteahhitlerle anlaşıp evlerini yenileyebilirler. Sonuçta şehir merkezine yakın bir mahalle.. Buradaki evler zaman zaman yıkıldığı için kaldırımlar, asfalt da sorunlu.. Dar gelirli vatandaşların evlerini kendi çabaları ve imkanları ile yenileme şansı yok. Büyükşehir Belediye Meclisi'nin mahallemizin bu bölgesi ve benzer yerler için kat arttırımı kararı alması istiyoruz," dedi.

Haber-Foto: Erdoğan EkinerGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.