6 Temmuz 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Aklın Yolu Bir: TRAFİK RAHATLADI, İZMİRLİ TASARRUF ETTİ

Aklın Yolu Bir: TRAFİK RAHATLADI, İZMİRLİ TASARRUF ETTİ
  • 20 Mayıs 2019 Pazartesi
  • 2444 kez okundu

2Eylül, İzmir’de Tunç Soyer’in toplu ulaşımda başlattığı “halk taşıt” uygulamasının Eskişehir’de de uygulanabileceğini manşetine taşımıştı. İzmir’deki uygulama ile toplu ulaşım kullanımında yüzde 18 artış sağlanırken, İzmirliler ulaşımda aylık 90 liraya varan tasarruf ediyor

Murat Atikel – 2Eylül, dünkü manşetiyle CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in toplu ulaşımda başlattığı ve dikkat çeken “halk taşıt uygulamasını duyurmuştu.
İzmir'de kent içi toplu ulaşımda sabah 06.00-07.00, akşam 19.00-20.00 saatleri arasında Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm toplu ulaşım araçları artık yolcularını yüzde 50 indirimli yeni tarifeden taşımaya başladı.

YÜZDE 18’LİK ARTIŞ OLDU
İzmir Büyükşehir Belediyesi, söz konusu uygulamanın başarıyla devam ettiğini açıklarken, toplu ulaşım kullanımının indirimli saatlerde yüzde 18’e varan oranda arttığı belirlendi. Yüzde 50 indirim uygulanması ile sabah saatlerinde toplu taşıma kullanımının yüzde 15, akşam saatlerinde yüzde 18,3 arttığı belirlendi.

TAM KARTTA 90 LİRA, ÖĞRENCİ DE 54 LİRA AYLIK TASARRUF
Uygulama sayesinde 30 gün boyunca indirimli saat dilimlerinde yolculuk yapan tam kart sahibi yolcular 90 TL, öğrenci kartı sahibi yolcular ise 54 TL tasarruf edebiliyor.  Şimdi İzmir’de uygulama saatlerinin artırılması talebi de gündemde.

ESKİŞEHİR’DE DE OLUR MU?
İzmir’de Tunç Soyer’in olumlu karşılanan ve trafiği de rahatlatıp, toplu ulaşım kullanımı artıran bu uygulamasının Eskişehir’de uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu. Gözler Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’de…

Resim - 28441_1_l.jpg

>> İZMİR’İ DE ÖRNEK ALALIMGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.