2 Temmuz 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak, MÜSİAD Tarafından Düzenlenen İftar Programına Katıldı

Vali Çakacak, MÜSİAD Tarafından Düzenlenen İftar Programına Katıldı
  • 22 Mayıs 2019 Çarşamba
  • 1918 kez okundu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi tarafından iftar programı düzenlendi.

Türkiye Lokomotif Motor Sanayi AŞ (TÜLOMSAŞ) Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programına; Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Eskişehir Şube Başkanı Hakan Duman, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, okunan akşam ezanın ardından oruçlar açıldı, dualar edildi.

Türk iş insanının dünyanın her yerinde ticari faaliyetler sürdürdüğünün altını çizen Vali Çakacak, programda yaptığı konuşmada, “Ramazan, berekettir, birlik ve beraberliktir. Ramazan dostluktur, yardımlaşmadır, dayanışmadır. Bu mübarek ay sosyal meselelerimize sevgi penceresinden bakmamızı gerektiren bir aydır.” diye konuştu.

Vali Çakacak, Türkiye'nin, dünyanın en zorlu coğrafyasında bulunduğunu hatırlatarak, "Biz güçlü olmak zorundayız. Her şeyimizle güçlü olacağız. Savunma sanayisinde yüzde 65'lere varan yerlilik oranını yakalamışsak bunda devlet yöneticileri kadar özel sektörün de payı büyüktür. MÜSİAD bugün 96 ülkede varsa bizim özel sektörle yapamayacağımız hiçbir şey yoktur." dedi.

Tüm İslam aleminin Ramazan ayının hayırlı geçmesini dileyen MÜSİAD Genel Başkanı Kaan ise, ülkenin zor zamanlardan geçtiğini ancak geçmiş tecrübelerin, kendilerine bu dönemleri hızlı ve en az hasarla atlatabilmeyi öğrettiğini belirterek, “ Yeni ekonomi programı kapsamında, dengelenme sürecini beklenen performansla sürdüren Türkiye'nin, sürecin başından bu yana ağır bir ivmeyle de olsa yükselişe geçtiğini görüyoruz. Mart ve nisan aylarında gelen ihracat rekorları bunun en güzel kanıtlarından biri olmuştur. Fakat elbette bu rekorlar bize yetmiyor, yeni ve daha büyük başarılara odaklanıyoruz. Önümüzde daha nice rekorlar olacak, yeter ki el ele verip kendi azmimize ve ülkemizin gücüne inanalım." şeklinde konuştu.

Eskişehir’in bir sevgi şehri olduğunu söyleyen MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Duman da 2020 yılını iş dünyası olarak Yunus Emre yılı olarak belirlediklerini kaydetti. Büyük Türk düşünürü Yunus Emre’nin “Gelin Tanış Olalım İşi Kolay Kılalım” sözlerini hatırlatan Başkan Duman, iftar programına katılan herkese teşekkürlerini iletti.

Konuşmalardan sonra MÜSİAD Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen “Tanış Olma Mekanı Çalıştay ve Yarışmasında” dereceye giren Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerine başarı belgeleri verildi. Program, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından ile sona erdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.