9 Temmuz 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Olan Ağaçlara Oldu: BUNLARI DA KURUTTUNUZ

Hamamyolu’nda ağaç kesen, Basın Parkı’nda ağaçları kurutan Kazım Kurt’un, beton döküp Hamamyolu’nda kuruttuğu ağaçların da kesimine başlandı. Bari bırakın Orman Bölge Müdürlüğü baksın, kalan ağaçları kurtaralım…

CAN HACIOĞLU - Odunpazarı Belediyesi, Hamamyolu projesinde kurumamış, sağlıklı birçok ağacı kesmiş, yaşanan ağaç katliamı tepkilere neden olmuştu. Uygulanan proje ile neredeyse her yerine beton dökülen Hamamyolu’nda çam gibi uzun ömürlü çok sayıda ağacın da kurumaya başlaması dikkat çekiyordu. Yine Odunpazarı Belediyesi’nin yeni bir düzenleme yaptığı Basın Parkı’ndaki çok sayıda ağacın da kurumaya başlaması geçtiğimiz yıl dikkat çekmeye başlamış, 2Eylül kuruyan ağaçları gündeme taşımıştı.  Şimdi Odunpazarı Belediyesi, Hamamyolu’nda kuruttuğu ve tehlike arz eden ağaçların kesimine başladı.

Resim - 28603_2_l.jpg

Resim - 28603_3_l.jpg

Resim - 28603_4_l.jpg

Resim - 28603_5_l.jpg

 

DOĞU ÇINARI İÇİN ENDİŞELİYİZ
Hamamyolu’ndaki 200 yıllık tarihi Doğu Çınarı’nın hastalıklı hali de görenleri endişelendiriyor. Odunpazarı Belediyesi ekiplerinin bakım yaptığı çınara doğru şekilde bakılıp bakılmadığından endişe duyuluyor.

VİŞNE BAHÇESİ DE KURUMUŞTU
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 2015’te 1000 fidanla “Vişne Bahçesi” projesi başlatmış, “3 yıl sonra her ağaçtan 30 kilo verim alacağız” demişti. 2Eylül, 2 Mart 2019 tarihindeki özel haberi ile Vişne ağaçlarının yerlerinde yeller estiğini, 1000 fidanın çoğu kuruduğunu gözler önüne sermişti.

Resim - 28603_1_l.jpg

HAMAMYOLU’NA DA ORMAN BÖLGE BAKIM YAPSIN
Geçtiğimiz günlerde Türk Dünyası Vakfı’nın Eskişehir’e kazandırdığı, eski Vilayet fidanlığı olan Dede Korkut Parkı’nın yıllardır bakımını yapan Orman Bölge Müdürlüğü içi kovuklaşan ve tehlike arz eden ağaçlarla ilgili çalışma başlatmış, bu konuda da kamuoyunu bilgilendirici bir açıklama yapmıştı. Odunpazarı Belediye Meclisi’nin toplantısında ise, söz alan CHP’li meclis üyesi Ali Haydar Çelik, Orman Bölge Müdürlüğü’nün Türk Dünyası Dede Korkut Parkı’ndaki budama ve bakım çalışmalarının “ağaç katliamı” olduğunu ileri sürmüş, Orman Bölge Müdürlüğü’nün, sadece parktaki kurumuş, içi kovuk birkaç ağacın kesildiğini ve yeni ağaçların dikileceğini açıklamış olmasına rağmen, Ali Haydar Çelik’in sözleri, duyan herkeste Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un projesiyle Hamamyolu’nda yapılan ağaç katliamını akıllara getirmişti. AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Özcan ise aynı toplantıda, “Hamamyolu’nda da, Sultandere tramvay yolunda da birçok ağaç yok edildi. Biz zamanında bunları da gündeme getirdik. O zaman bir belediye başkanının ağaç düşmanı olabileceğini düşünmedik.  Dede Korkut Parkı’nda yapılan bir budamayı da sanki ağaç katliamı varmış gibi duyurmanın da çok da fazla bir esprisi olduğunu düşünmüyoruz” demişti. Bu sözler sonrasında, Ali Haydar Çelik’in sert konuşması sonrasında, Kazım Kurt’un sadece “Ağaç, doğa, çevre gibi konularda gerçekten hassas olmamız gerektiğini biliyoruz. Burada bir yanlış varsa AK Partili arkadaşların alınganlık yapmasına gerek yok. Bir yanlış varsa bürokrasinin yanlışıdır. Kurumların yaşadığı çevreye saygılı olması gerektiğini düşünüyoruz” demekle yetinmesi dikkat çekmişti. Orman Bölge Müdürlüğü bu tartışmalar sonrasında tekrar açıklama yapmış, Dede Korkut Parkı’na yeni dikilen ağaçların fotoğraflarını da yayınlamıştı.

Hamamyolu’na da Orman Bölge bakım yapsın

Türk Dünyası Dede Korkut Parkı’na yaptığı bakım çalışmaları ile takdir toplayan Orman İşletme Müdürlüğü’nün, Hamamyolu’ndaki ağaçlara da bakması isteniyor. Çünkü Eskişehirliler başka ağaçların da kurumasından endişeli…

Resim - 28603_6_l.jpgGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.