29 Ocak 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Öczan: Fahiş zam Kalabak Suyu’na pazar kaybettiriyor!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantıları başladı. Bu akşam gerçekleştirilen oturuma da Kalabak Suya yapılan fahiş zam damga vardu.

Yılmaz Büyükerşen'in katılmadığı, CHP'li Aydın Ünlüce'nin vekalet ettiği toplantıda gündem dışı söz alan AK Partili Murat Özcan, Kalabak Suya yapılan zammın yıllık yüzde 82'yi bulduğunu, aynı sürede bu seviyede bir maliyet artışının bulunmadığını, yüksek zammın Kalabak Suyu'nun pazar kaybetmesine sebep olabileceğini kaydetti. Özcna "Diğer firmalar aynı paraya 7 litre fazla suyu getirmektedir. Kalabak Suyu Eskişehir'de piyasasını kaybetti. Siz zam yaparak kar ettiğinizi düşünürsünüz ancak Kalabak Suyu'nun kaybettiği piyasayı bir daha alamama riski ile karşı karşıya kalırsınız. Zammın belli bir bölümünün alınmasını ve fiyatının 4 lira yapılmasını öneriyoruz" diye konuştu.

Özcan'ın sözlerine cevap veren CHP'li Ünlüce ve İbrahim Arslan, zammın diğer zamlar nedeniyle istenmeye istenmeye yapıldığını, önemli olan suyun fiyatının değil sağlıklı oluşunun olduğunu ileri sürerek yapılan zammı savundular.

 

eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar