24 Ağustos 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yeni Yol Açıp Ona İsim Verseydiniz KEŞKE

Yeni Yol Açıp Ona İsim Verseydiniz KEŞKE
  • 13 Temmuz 2019 Cumartesi
  • 1565 kez okundu

Eskişehirde yıllar önce ulusal basına da taşınan sokak isimlerinin ve ana caddelerin isimlerinin değiştirilmesi uzunca süre adres karmaşasına neden olmuş hatta Büyükşehir Belediyesi bile zaman zaman BASIN BÜLTENLERİNDE dahi paylaştığı bilgilerde parantez içinde söz konusu caddelerin eski isimlerini yazmak zorunda hissetmişti kendini.

Biz yeni yollar, caddeler ve bulvarlar bekliyoruz

Yıllar önce yaşanan karmaşayı hatırlatır bir gelişme daha oldu.. Eskişehirden Haberler sitesinin haberine göre Büyükşehir Belediyesi meclisinde iki caddenin adı değiştirilmesi kararı verildi. Oysa pek çok şehirde isimler yeni açılan yollara verilmesi yöntemi çok daha sık görülüyor. Eskişehirde ise yeni yol yapımı konusunda çok yavaş olunmasından dolayı olsa gerek isimler değiştiriliyor.

Elbette söz konusu alanlarda yaşayanlar ve esnaf için bir dönem sıkıntılı geçeceğe benziyor.

eskisehirdenhaberler.com sitesinin haberi şöyle:

Eskişehir'de Üniversite Caddesi'nin ismi Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Bulvarı, Gençlik Bulvarı'nın ismi ise Prof. Dr. Nabi Avcı Bulvarı olarak değiştirildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi bu akşam toplandı. Toplantıda oy birliğiyle alınan bir kararla, Bağlar ve Yeni Bağlar Mahallelerinden geçen, Haller Gençlik Merkezi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi arasında kalan Üniversite Caddesinin ismi Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Bulvarı, Büyükdere ve Gültepe mahallelerinden geçen Gençlik Bulvarının ismi de Prof. Dr. Nabi Avcı Bulvarı olarak değiştirildi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar