28 Ocak 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

’15 Temmuz Özel Programı’na Eskişehirliler Büyük İlgi Gösterdi

’15 Temmuz Özel Programı’na Eskişehirliler Büyük İlgi Gösterdi
  • 17 Temmuz 2019 Çarşamba
  • 3028 kez okundu

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programları kapsamında, Eskişehir Valiliği tarafından organize edilen ’15 Temmuz Özel Programı’na Eskişehirli vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi.

O karanlık geceyi aydınlık bir güne ulaştıran 15 Temmuz şehitlerimizin, gazilerimizin ve milyonlarca isimsiz kahraman vatan evladının yazdığı Diriliş Destanı yüzlerce, binlerce yıl sonra bile asla unutulmayacağını belirten Vali Çakacak, “Tarihimizin en büyük ihanetlerinden birisine şahitlik ettiğimiz 15 Temmuz gecesini Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde demokrasimiz, millî irademiz ve bağımsızlığımız için sokaklara dökülmüş milyonlarca vatandaşlarımızla şanlı bir diriliş destanına çevirmeyi bildik. Vatanına, milletinin bölünmez bütünlüğüne, demokrasimize ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkan herkesten Allah razı olsun.” dedi.

Eskişehir Valiliği tarafından organize edilen ’15 Temmuz Özel Programı’na katılan Vali Çakacak, program esnasında yaptığı konuşmada, “Bu toprakları bize vatan yapan tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi; 15 Temmuz gecesini şanlı bir tarih sayfasına çeviren ve son büyük destanımızı kanları ile yazan şehitlerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor;  gazilerimiz ile kalbi ülke sevgisiyle dolu olup, sokaklara çıkarak şanlı destanın bir parçası olan milyonlarca vatandaşımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyor; hepinizi sevgi ve saygıyla selâmlıyorum.” ifadelerinde bulundu.

Alanı dolduran binlerce Eskişehirli ellerindeki Türk bayraklarıyla müziklere eşlik etti.  Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin üçüncü yılında Valilik Meydanında toplanan vatandaşlar meydanları boş bırakmadı.

Valilik Meydanındaki program sabah namazına kadar devam etti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar