25 Ocak 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN İMZA TOPLADILAR..

Terzi Evleri Yanı denilen bölgede vatandaşlar; kaldırım, yol, köprü, ulaşım, park gibi sorunların çözümü için imza topladılar..

71 Evler'den Çevre Yolu ile fiziki olarak kopan ve Terzi Evleri'nin yanında yer alan yerleşim alanında vatandaşlar kaldırım, köprü, ulaşım, oyun parkı gibi sorunların çözümü için iki belediyeye verilmek üzere imza topladılar. Yerleşim alanının bir yanının Çevre Yolu, bir yanının da sulama kanalı olması, mahalleye giriş ve çıkışları olumsuz etkilerken, bölgedeki sokakların önemli bir bölümünde kaldırım olmaması vatandaşlarızor durumda bırakıyor. Mahalle sakinlerinden Fatma Sarıkaya öncülüğünde izma toplanırken, yerleşim alanınına giriş yeri olan kanalın yanındaki Gülertan Sokak'ta da kaldırım yok ve bu durum  kaza riskini çoğaltıyor. Terzi Evleri Yanı sakinlerinden emekli öğretmen Hasan Yıldırım, "Mahalleye Çevre Yolu üzerindeki yüksek bir üstegeçitten giriş yapılabiliyor. Birçok sokakta kaldırım yok. küçük bir bakkal dışında alışveriş edilebilecek bir yer de yok. Ulaşım, köprü, kaldırım, yol gibi sorunlarımız çözülsün" diyor. Fatma Sarıkaya ise kanal üzerine köprü yapılmasını, kaldırım ve yol düzenlemesinin yanı sıra park düzenlemesi yapılması gerektiğini de ifade etti. Yerleşim alanı sakinlerinden bir bölümünün imza attığı dilekçe, Odunpazarı ve Büyükşehir Belediyelerine verildi.

Haber & Foto: Erdoğan EkinerGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar