25 Ocak 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yine Bisiklet Çalıştayı! Bu da Sonuçsuz mu Kalacak?

Yine Bisiklet Çalıştayı! Bu da Sonuçsuz mu Kalacak?
  • 25 Temmuz 2019 Perşembe
  • 2513 kez okundu

Eskişehir de uzun süredir bisiklet konusu ile ilgili çalıştaylar gerçekleştirilmesine karşılık hala ciddi somut adımlar hayata geçirilebilmiş değil. Vatandaşların bisiklet kullanmasına teşvik amaçlı çalışmalar beğenilse de altı doldurmamış, bisiklet kullanıcıları pozitif ayrımcılık yapılmadan bu sözlerin hayata geçmesi zor görünüyor.

‘HAYDİ TÜRKİYE BİSİKLETE!’

Aralarında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin de bulunduğu belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve merkezi yönetimlerden temsilciler, WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler’in ‘Haydi Türkiye Bisiklete!’ projesi ortakları olarak, Hollanda’daki örnek çalışmaları yerinde incelediler. Proje kapsamında işbirliği ile çalışacak kurumlar, bisiklet kullanımına vatandaşları teşvik etmeyi amaçlıyor.

Kent içi bisikletli ulaşım konusunda yaklaşık 10 yıldır faaliyet gösteren WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler’in Avrupa Birliği fonuyla hayata geçirdiği ‘Haydi Türkiye Bisiklete!’ iletişim projesinin katılımcıları, Hollanda’ya çıkarma yaptı. Türkiye’nin dört bir yanında bisikleti ulaşım aracı haline getirmeyi, belediyelere bu konuda yol göstermeyi hedefleyen proje kapsamında Amsterdam’da saha çalışması gerçekleştirildi. Katılımcılar, Bisikletli ulaşımı benimsetmek ve yaygınlaştırmak için iletişim kampanyalarıyla farkındalık yaratmak için bir araya geldi.

 WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler’in öncülüğünde, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Lüleburgaz Belediyesi’nden, bu kentlerden bisikletle ilgili çalışan sivil toplum kuruluşlarından BİSUDER, Eskişehir Bisiklet Derneği (Vel ESBİD) ve Lüleburgaz Motosiklet Bisiklet Gençlik Spor Kulübü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İlbank ve Türkiye Belediyeler Birliği’nden temsilciler, Hollanda’nın bisiklet konusunda öncü kuruluşu Dutch Cycling Embassy’nin geliştirdiği programla Hollanda’daki örnek çalışmaları incelediler.

Proje ortakları 17-18 Ekim 2019 tarihlerinde proje eğitim programına katılmak üzere Eskişehir’de bir araya gelecekler.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar