25 Ocak 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ulaşım İşini Çözemediler: RİNG EZİYETİ

Ulaşım İşini Çözemediler: RİNG EZİYETİ
  • 27 Temmuz 2019 Cumartesi
  • 3721 kez okundu

Ring otobüsleri gelmeyince vatandaş hastane ile tramvay durağı arasında adeta mekik dokuyor. Şehir hastanesine tedavi olmaya tramvay ile gelen vatandaşlar hastaneye gidecek otobüsleri bulamayınca sıcağın altında yürümek zorunda bırakıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süre önce hizmete sokulan ring seferlerinin 2 gündür yapılamaması büyük bir ulaşım sıkıntısını da beraberinde getirdi. Tramvay hattının ulaşıma açılmasının hemen ardından başlatılan ücretsiz seferler araçlardan birinin kaza yapması diğerinin da arızalanması sebebiyle iki gündür yapılamıyor. Tramvaydan indikten sonra hastanenin bulunduğu yere kadar yürümek zorunda kaldıklarını ifade eden Eskişehirliler “Olan yine bizlere oldu. Şehir merkezinden tramvayla hastane durağına kadar geldikten sonra belediyenin tahsis ettiği otobüsler ile gelip geri dönüyorduk. İki günden beri otobüsler ring seferi yapmıyor. Tramvaydan indiğimizde ring otobüsleri ile hastanenin ön kapısına kadar gidip işimiz bitince de geri tramvay durağına geliyorduk. Otobüsler çalışmayınca durak ile hastane arasında yürümek zorunda kaldık. Mecburen hastanenin bir ucu olan acil servisten girip tedavi olacağımız polikliniklere girebilmek için kan ter içinde kalıyoruz. Zaten hastane labirent gibi birde bu ulaşım çilesini çekmek zorunda kaldık. Belediyeden ring hattında yeniden çalıştırılacak otobüslerin çalıştırılmasını ve bizlerinde bu ulaşım eziyetinden biran önce kurtarılmasını istiyoruz” şeklinde çağrıda bulundular.

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar