29 Şubat 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Otogarda kırsal isyanı

Otogarda kırsal isyanı
  • 22 Ağustos 2019 Perşembe
  • 4762 kez okundu

Büyükşehir Belediyesi, ayrı ayrı faaliyet gösteren şehirlerarası terminalleri birleştirme kararı aldı. Karmaşanın yaşanacağını söyleyen esnaf ise tepki gösterdi. Esnaf, alınan birleştirme kararından geri dönülmesini istiyor.

Otogar birleşiyor. Şehirlerarası ve ilçe otobüslerinin giriş çıkış yaptığı kırsal terminal bir çatı altında toplanıyor. Büyükşehir Belediye meclisinde alına karar doğrultusunda ilçelere otobüslerin kaldırıldığı kırsal terminalin ana terminale taşınması kararının hayata geçirilmesi için düğmeye basıldı.

Belediye tarafından kırsal terminal bünyesinde faaliyet gösteren yazıhane işletmecileri ile esnafa taşınmaları için tebligat yapıldı.

7 perondan 12 ilçeye otobüslerin kaldırıldığı küçük terminalin şehirlerarası terminale taşınmasına esnaf ve firma sahiplerinden tepki geldi. Ana terminal ile birleştirilmek istemediklerini ifade eden işletmeciler dün bir araya gelerek kararı alan Büyükşehir Belediye yetkililerine çağrıda bulundu. Yaklaşık 25 yıldan beri kırsal terminalde işletmecilik yaptıklarını belirten vatandaşlar, taşınma ile birlikte büyük bir sorununda yaşanacağını söylediler. Şehirlerarası terminalde kendilerine yeni peron ve yazıhanelerinde ayrıldığını belirten esnaf “Bizler belediye ye kiralarımız zamanında ödemekteyiz. İlçe otobüslerinin ana terminale taşınması ortaya büyük bir kargaşa çıkaracaktır. İlçelerden gelen vatandaşlarımız buraya alıştı. Yazıhanelerde yetersiz. Peronlarda sıkıntılar yaşanacak. İlçe otogarının naklinden biran önce vazgeçilmesini istiyoruz. Halkçı belediye olduklarını söyleyenler bizlerin bu sesine kulak vermeli ve karardan geri adım atılmalıdır. Bizleri mağdur etmeye kimsenin hakkı yok. Zaten güçlükle ayakta durabiliyoruz. Birde belediyeden darbe yemeyelim” şeklinde dert yandılar.

 

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.