12 Ağustos 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kanlıpınar Şehitliği’nde Anma Töreni Düzenlendi

Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu Münasebetiyle Kanlıpınar Şehitliği’nde Anma Töreni Düzenlendi

Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97’inci Yıldönümü Münasebetiyle, Kanlıpınar Şehitliği’nde Anma Töreni Düzenlendi.

Törene; Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutan ve Garnizon Komutan Vekili Tümgeneral İsmail Günaydın, Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, Metin Nurullah Sazak ve Arslan Kabukçuoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Ünal, Vali Yardımcıları, askeri erkan, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kanlıpınar Şehitliği´nde gerçekleştirilen tören ilk olarak Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutan ve Garnizon Komutan Vekili Tümgeneral İsmail Günaydın, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Ünal’ın şehitlik anıtına çelenkleri sunmasıyla başladı. Ardından tören saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.

Şehitler için dua edilmesinden sonra Vali Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutan ve Garnizon Komutan Vekili Tümgeneral İsmail Günaydın, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Ünal, şehitlik defterini imzaladı.

Şehitlik defterine yazılanları okuyan Vali Çakacak, şunları söyledi:

Aziz Şehitlerimiz!

Devletimizin bekası, milletimizin huzuru için canı pahasına savaşarak şehadet şerbeti içen siz aziz şehitlerimize en derin minnet, şükran ve tazim hislerimizi sunmak için bir kez daha huzurunuza geldik.

Huzurunuza her gelişimizde kendimizi her zamankinden daha bir gururlu ve onurlu hissediyoruz. Gösterdiğiniz kahramanlıklarla Türkiye Cumhuriyeti’ne yöneltilebilecek her türlü tehdide karşı vereceğimiz mücadelede; sarsılmaz inancımıza ve tükenmez gücümüze ilham kaynağı oluyorsunuz. 

Pınarların şehit kanları nedeniyle kırmızı akmasından ötürü “Kanlıpınar” ismini alan ve her karışında sizlerin aziz hâtırasından birer parçayı barındıran bu mevkide attığımız her adımda; kanlarınız ile yazdığınız destanı tahayyül ediyor, sizler sayesinde ne kadar büyük bir mirasa sahip olduğumuzu milletimizin her bir ferdinin yüreğine de işlemek hususundaki heyecanımızı tazeliyoruz.

Sizler; vatanımızın her karış toprağını, kutsal kanlarınızla sulayarak, bu vatanı bizlere emanet ettiniz.

Bizler de bu bilinçle, emanetinize kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.      

           Ruhlarınız şad olsun!

Daha sonra Vali Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutan ve Garnizon Komutan Vekili Tümgeneral İsmail Günaydın, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Ünal ve beraberindekiler şehit mezarlarını ziyaret ederek, kırmızı karanfil bıraktı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.