28 Şubat 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

DİKKAT AT ÇIKABİLİR

Çevreyolunda bir hafta önce yaşanan son kazada iki at telef oldu, bir aile ölümden döndü. Ama başıboş atlar halen çevreyolu çevresinde dolaşıyor. “Dikkat at çıkabilir” levhaları mı yerleştirilse acaba!

Murat Atikel – Eskişehir’deki başıboş atlar sorunu son olarak 25 Ağustos’ta çevreyolunda yaşanan kaza ile bir kez daha gündeme gelmişti. Yaşanan kazada, çevreyoluna aniden çıkan ve karşıya geçmeye kalkan iki ata, Musa Özgür idaresindeki otomobil çarpmış, Musa Özgür, araçtaki eşi ve iki çocuğu ile birlikte kazayı hafif yaralarla ucuz atlatmıştı. İki at ise olay yerinde telef olmuştu.

ATLAR RAHATÇA DOLAŞIYOR
Bu kazanın üstünden henüz bir hafta geçmiş olmasına rağmen çevreyolu çevresinde halen başıboş dolaşan atlar gördüklerini söyleyen sürücüler ise, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla bu duruma tepki gösteriyor. Çevreyolu çevresinde dolaşan başıboş atların fotoğrafları sosyal medyada paylaşılıyor. Yeni bir kaza daha yaşanmamasını istediklerini ve çevreyolunun bazı bölümlerinden geçerken korktuklarını belirten vatandaşlar yetkililerden bir an önce bu konuda önlem alınmasını istediklerini söylüyor.

UYARI LEVHALARI MI KONULSA?
Bazı vatandaşların da, eğer sorun çözülmeyecekse en azından “Dikkat at çıkabilir” şeklinde uyarı levhaları konulması gerektiğini ifade ederek tepkisini gösterdiği görülüyor.

ATLARA ÇİP TAKILIYORDU
Geçtiğimiz yıllarda Eskişehir’deki başıboş at sorunu birçok defa gündeme gelmiş, özellikle Fevziçakmak, 71 Evler gibi mahallelerde sahiplerinin başıboş bıraktığı atlar nedeniyle birçok kaza ve sıkıntı yaşanmıştı. Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında, Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile birlikte 100’den fazla ata çip takıldığını ve takibe alındığını açıklamıştı. Kazalara karışan atların çipli olup olmadıkları, sahiplerinin tespit edilip edilmediği de merak ediliyor.

Resim - 31947_2_l.jpg

Bir aile ölümden dönmüştü

Çevreyolunda 25 Ağustos’ta yaşanan kazada çevreyoluna aniden çıkan iki ata bir otomobil çarpmış, otomobilin içindeki iki çocuklu aile şans eseri kazayı hafif yaralalarla atlatmıştı. İki at telef olmuş ve ka za anı kameralara da yansımıştı. Çevreyoluna çı- kan atlar nedeniyle daha önce de birçok kaza yaşanmış, çok sayıda at telef olurken, birçok kişi de yaralanmıştı.
Resim - 31947_1_l.jpg

>> YİNE BAŞIBOŞ AT KAZASI!Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.