2 Haziran 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SARICAİLYAS KÖYÜ CAMİ DUALARLA İBADETE AÇILDI

Seyitgazi ilçesi sarıcailyas mahallesi cami dualarla ibadete açıldı. Açılış programına İlçe Kaymakamı Murat DEMİRBİLEK, İl Müftüsü Bekir GEREK, Odunpazarı ve Seyitgazi İlçe belediye başkanları, hayr sahipleri ile köy sakinleri katıldı. Programda konuşma yapan Kaymakam Demirbilek, caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Müftü GEREK ise; camiler kâbenin birer şubesi, yeryüzünün cennet bahçesi ve Allah’ın evidir. Biz nasıl kendi evlerimizi temiz ve güzel yapıyorsak Allah’ın evleri de yani camiler de tertemiz pırıl pırıl güzel olmalıdır. Sarıcailyaslılılar buna uygun güzel bir cami yaptılar. Kendilerini kutluyorum. Peygamberimiz müjde veriyor. Kim dünyada bir kuşun yuvası kadar da bir cami yaparsa Allah cennette daha güzel bir köşk yapar. Hayr sahiplerine, hizmet sahiplerine cenabı Allah böyle bir güzellik nasip eylesin. Camiler bizim vatan toprağımızdır. Camiler birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin sembolüdür. Cami etrafında buluşarak birliğimizi korumalıyız. Kardeşliğimizi güçlendirmeliyiz. Bu duygularla cami yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi. Daha sonra hayr sahiplerine plaket verildi ve dualarla caminin açılışı gerçekleştirildi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.