2 Haziran 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"ÇAKIRÖZER SIKIŞAN HDP’YE NEFES ALDIRMAK GAYRETİNDE"

Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Muammer Karaman, Sivrihisar’ın bazı köylerinde öğrencilerin okullara taşınması konusunu istismar ettiğini ifade etti..

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Karaman şunları söyledi;

MİLLETVEKİLİMİZ UTKU ÇAKIRÖZER ANNELERİN SIKIŞTIRDIĞI HDP’YE NEFES ALDIRMAK GAYRETİNDE

Evlatlarını teröristlerle buluşturup teröre bulaştırdıklarını gördükleri HDP’nin önünde evlat nöbeti tutmaya başlayan annelerin oluşturduğu gündem ve bu annelere verilen desteğin çığ gibi büyümesi anlaşılıyor ki birilerini çok rahatsız etti.
Diyarbakır’da çocuklarını kurtarmak için annelerin HDP önünde başlattığı nöbetin etkisini kırmak amaçlı olarak yurt genelinde marjinal sol gruplar tarafından yapılmaya çalışıldığını gördüğümüz sulandırma faaliyetlerinin Eskişehir’deki acenteliğinin CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’e verildiği son günlerdeki faaliyetlerinden anlaşılıyor.

Sayın Çakırözer “HDP’yi Annelerin Baskısından Kurtarıp Rahatlatma Faaliyeti” bünyesinde Sivrihisar ilçemize bağlı köylerimizde çocuklarımızın okula taşınması konusunda kasıtlı yanlış bilgilendirmelerden kaynaklı endişeyi istismar etmektedir. Köy muhtarlarını  ve öğrenci velilerini devamlı surette aramakta,5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’na göre kurulmuş bir köyün sakinlerini ve köyün ziyaretçilerini ötekileştirip düşmanlaştıran bir anlayışı hoşgörü ve gülümsemenin diyarı Sivrihisar’ımıza taşımaktadır.

Buhara Köyü yakınına yapılmış devlet okulunu sadece yakınında bulunduğu köy için yapılmış bir özel okul olarak sunma gayretlerindeki ısrarları iyi niyetten tamamen uzak, ülke gündeminin sıkıştırdığı örtülü müttefiklerini kurtarma telaşıdır.

Okula gerçekleştirdikleri ziyarette öğretmen arkadaşlarımızla tanışan, okulu gezip beğenen bize gelen bilgiler yanlışmış şimdi anladım bu güzel okul devletin okulu imiş diyen CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Sivrihisar’da başka Eskişehir’deki medyaya başka konuşmaktadır.

Bu okul millete hizmet için devletin yaptırdığı bir okul, içinde görev yapacak öğretmeninden yardımcı hizmetlisine tüm personel devletin memuru iken, okulda okutulacak dersleri bu derslerin müfredatlarını devletin belirlediği biliniyorken hala velileri kışkırtmak için muhtar ve velileri aramak, kendi ziyaretlerini sorun ve dert dinlemek olarak gösterirken, ilçe mülki amiri kaymakamın ilgili birim yöneticilerini yanına alarak köylere yaptığı ziyareti baskı olarak nitelemek iyi niyetten uzak hallerinin bir başka tezahürüdür.

Utku Çakırözer eğitimin sorunları ile ilgilenmek istiyor ve bunda samimi ise biz kendisine yardımcı olur, ilgilenileceği doğru konular ve gerçek sorunları gösterebiliriz. Mesela Eskişehir’imizde hemen hemen her okulumuzda temizlik işlerini görecek personel sıkıntısı mevcuttur,eleştirecekse bizim gibi bu konuyu eleştirsin.

Okullarımızda yardımcı hizmetli eksikliği için Milli Eğitim Bakanlığı’nı eleştirmekle de kalmasın çözüm için Büyükşehir başta olmak üzere Tepepaşı ve Odunpazarı belediyelerinin başkanlarına daha temiz, daha sağlıklı okullar için ya okulların temizlik işini üstlenmeleri ya da personel istihdam talimatı versin. Büyükşehir 200 Tepebaşı ve Odunpazarı Belediyeleri 100’er temizlik görevlisi istihdam etse hem okulların temizlik sorunu çözülür hem de şehrin işsizlik sorunu azalır. Kış gelirken yüzlerce hanede yüzler güler.

MUAMMER KARAMAN
Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Şube BaşkanıGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.