2 Haziran 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hamamyolu Projesi Yunanistan’da ödül verildi

Hamamyolu Projesi Yunanistan’da ödül verildi
  • 19 Eylül 2019 Perşembe
  • 2319 kez okundu

Proje aşamasından, yapımına ve şu sıralarda çay satışı ile gündemden düşmeyen Hamamyolu projesine Yunanistan'da ödül verildi.

Yediler parkının olduğu alandaki havuz ve yeşil alanın kaldırıldığı projede zeminde kullanılan döşemelerin yapımı için alt taraflarına yerleştirilen aparatlar nedeniyle boşluk bulunuyor. Bu boşluklarda hijyen ve temizlik sorunu olabileceği yönünde yapılan eleştiriler geçtiğimiz günler de bir vatandaşın çektiği foto ile gündeme gelmişti. Bu konuda her hangi bir önlem alınıp alınmadığı yada nasıl bir çözüm üretileceği merak ediliyor.

Bu günler bu alandaki çay satış alanında zam yapılması konusuyla da gündemde olan proje ile ilgili eleştiriler sosyal medyada devam ediyor.

Selvi C. isimli sosyal medya kullanıcısının şu sözlerle paylaştığı fotoğraflarda konuya dikkat çekmiş..

Hamam yolu eski parkın olduğu yer burası inanılmaz bir koku hakim bu kaldırımlar yapıldikdan sonra çay 1 lira olsa ne olur kokuyu duyan kaçıyor saten bence o koku farelerin leş kokusu acilen döşemelerin kaldırılıp farklı bir yol izmelemeleri gerekiyor her sabah yıkanıyor dünyanın şu israfı oluyor belediye yöneticileri el atsınlar avrupa şehrine yakışmıyor..

Odunpazarı Belediyesi’nin Yazgan Tasarım Mimarlık tarafından tasarlanan Park ve Meydan Düzenleme Projesi, Chicago Athenaeum tarafından düzenlenen Uluslararası Mimarlık Ödülleri'nde Kentsel Planlama/ Peyzaj Mimarlığı kategorisinde ödüle layık görüldü.  

Hamamyolu Park ve Meydan Düzenleme Projesi, Chicago Athenaeum tarafından düzenlenen ve jüri üyelerini her yıl farklı bir ülkenin seçkin mimarları, akademisyenleri ve mimarlık eleştirmenlerinin oluşturduğu Uluslararası Mimarlık Ödülleri'nde, Kentsel Planlama/ Peyzaj Mimarlığı kategorisinde ödüle layık görüldü. Hamamyolu Park ve Meydan Düzenleme Projesi’nin 12’nci ödülü olan 2019 Uluslararası Mimarlık Ödülü’nun ödül töreni Yunanistan’ın Başkenti Atina’da yapıldı. Ödül törenine Odunpazarı Belediyesi ve Yazgan Tasarım Mimarlığı temsilen Kerem Yazgan katıldı. Ödülünü alan Yazgan, bu ödülün Hamamyolu Park ve Meydan Düzenleme Projesi’nin 12’nci ödülü olduğuna dikkat çekti. Uluslararası Mimarlık Ödülleri'nin jüri üyelerinin her yıl farklı bir ülkenin seçkin mimarları, akademisyenleri ve mimarlık eleştirmenlerinin oluşturduğunu vurgulayan Yazgan, böyle bir jüriden ödül almanın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Yazgan, projeyi Hamamyolu’nda projeyi uygulayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a da kendisine verdiği destek için teşekkür etti.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.