6 Temmuz 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tehlikeli Provakosyon

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir'de Hızırbey İmam Hatip Ortaokulunda yaşanan bir olay ve ardından yaşanan gelişmeler tehlikeli boyutlara geldi.

Eskişehirin başarılı ve pek çok alanda adından söz ettiren nadide eğitim kurumlarından olan Hızırbey İmam Hatip Ortaokulunda yaşanan gelişmeler endişe verici boyutlara ulaştı.

Akademik başarıları yanında sosyal organizasyonları ve faaliyetleri ile de gündemde olan okulda son günlerde başlatılan ve adeta karalama boyutlarına gelen olaylar ardından tehlikeli provokasyonlara da sahne oldu.

Tehlikeli Provakosyon

Güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde organize bir olay izlemini veren yaşananlar ise endişe verici. Okula gelen bir grup çocuk okul içerisinde sağdan sola koşturarak okul müdürünün odasına kadar geliyor ve yine aynı grup okul önünde bulunan araçlara da zarar veriyorlar.  Araçların camlarını kırıyorlar.

Olayın yaşandığı gün okulda yapılan bir etkinlik nedeniyle toplantı alanında bulunan okul idaresi bu çirkin saldırıdan zarar görmeden kurtuluyor. Aynı etkinlik için orada bulunan emniyet güçleri ise saldıraya gelen çocuklardan  bazılarını yakalıyor. Diğer çocuklar ise kaçıyorlar.

Olayı karışan çocukların  Eskişehir Sosyal Hizmetlerde barınan çocuklar olması ise durumun endişe verici boyutu.

Zira okulda son haftalarda yaşanan olayların başında sosyal hizmetlerde kalan bir öğrenciyi kayıt ettirmek isteyen buradaki 2 öğrenciden sorumlu olan bir öğretmen.  Olayların yaşanmasının üzerine buradan gelen bir grup çocuğun gerçekleştirdiği bu olay ise iddialara göre söz konusu öğretmenin sosyal medya üzerinden yaptığı Hızırbey İmam Hatip Ortaokulu yöneticileri hedef gösteren paylaşımlar.

Elbete yaşanan diğer olay ile ilgili gelişmelerden ziyade hali hazırda pek çok yetim öğrenciye kol kanat geren Hızırbey İmam Hatip Kadrosunun bu şekilde hedef alınması ve elbette devletin şevkatli kollarıyla sardığı ve her türlü imkanlarla topluma kazandırmak için mücadele verdiği çocukların bu şekilde bir olayın içine karıştırılması.

Bu çocukların bu şekilde hareket etmesinin son dönemde medyaya da yansıyan diğer iddialarla ilgili olduğu iddia ediliyor. Bu öğrencilerin birlikte bu şekilde hareket etmesini sağlayan, onları yönlendiren birileri mi var? Bu çocukları bu şekilde şehir merkezinden uzak olan alana kim getirdi, nasıl geldiler. Neden ellerinde sopalar vardı. Sosyal hizmetler bu çocuklarla ilgili yetersiz mi kalıyor? Gibi bir sürü soru işareti yanıt bekliyor.

Bu çocukları topluma kazandırmak için ne yapmak gerekiyor? Bu çocukların danışmanları ile aralarındaki ilişkiler nasıl denetleniyor? Bu gibi küçük görünen olaylar daha sonra yaşanabilecek çok daha ciddi olaylara temel oluşturabilir mi?

Bu konuda okul velileri de yaşananlardan dolayı sıkıntılı. Endişe verici bu gelişmeler velileri de tedirgin ediyor.

Hızırbey İmam Hatip Ortaokulu'nun sınavla öğrenci aldığını hatırlatan veliler de okullarında eğitim gören sosyal hizmetlerden gelen ve sınavsız okula kayıt olan bu öğrencilerle ilgili zaman zaman sorunlar yaşansa da okul yönetiminin titiz çalışmaları ile çocukların topluma ve geleceğe hazırlanmaları konusunda herkesin destek olmaya çalıştığını ifade ediyorlar.

Okul tarafından bu konularda yönetiminden, öğretmenlerine ve velilerine kadar herkesin anlayışlı ve kucaklayıcı davrandığını ifade eden veliler.  Bu olayların bu noktaya getirilmesine tepkililer.

Bu çocukları kim bu şekilde bir araya getirerek böylesine çirkin bir olayın yaşanmasına neden olmuştur, bunun araştırılıp çözülmesini istiyoruz. Hem kendi çocuklarımız için hem de bu devletin bakımında olan çocukların geleceğinden endişe ediyoruz. Bizler o çocuklar da toplumla kaynaşsın ve kendi ayakları üzerinde dursun istiyoruz. Ancak bu yaşananlar birilerin bu gayenin dışında hareket ettiğini gösteriyor. Şeklinde konuşarak sorumlu ve yetkili mercilerin bu olayın asıl sorumlularını bulmasını istediklerinin altını çizdiler.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.