9 Ağustos 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ödüllü Projenin Köprüsünün Kullanılmadığı Tescillendi

Ödüllü Projenin Köprüsünün Kullanılmadığı Tescillendi
  • 12 Aralık 2019 Perşembe
  • 2147 kez okundu

Hamamyolunda geçtiğimiz dönem yapılan bir çok eleştiri alan dönüşüm projesinde ki en tartışmalı bölümlerden birisi de Cadde üzerinden geçen köprü oldu. Köprü için o dönem vatandaş burayı kullanmaz, meraktan bir kez geçer tekrar geçmez lafı dün köprünün etrafına yerleştirilen trafik lambaları ile adeta tescillenmiş oldu.

Yaya geçiş üstünlüğü konusunda son dönem artan uygumalar sonrası köprünün iki yanında bulunan yaya geçitlerindeki araç yığılmaları zaten sıkıntılı olan trafikte ek bir bekleme alanı daha meydana getiriyordu. Vatandaşların köprüyü kullanmadığı ve bu alanlardan geçtiği için sürekli dolu olan yaya geçidinden sürücüler geçmek isteseler ceza yeme riski nedeniyle geçemiyorlardı.

Köprünün yanına trafik lambaları yerleştirilerek, köprünün Eskişehirlilerce kullanılmadığı da adeta tescillenmiş oldu. Ancak çok kısa olan caddenin bir ucu 2eylül caddesi ile kesişiyor ve caddenin ki iki tarafından trafik lambaları mevcut. Diğer taraf ise Yunusemre Caddesi ile kesişen nokta ve bu alanda da trafik lambaları var ve günün bazı saatlerinde kilitlenen ve karşıya geçmenin neredeyse imkansız hale geldiği bir kavşak.

Bazı saatlerde trafik sırası her iki ana caddesine kadar uzayabiliyor. Şimdi buraya konulan bu trafik lambaları trafiği rahatlatacak mı, yoksa daha önceki benzer uygulamalarda olduğu gibi sorun daha çok artacak mı?

Daha öncedende trafik lambaları ile ilgili bazı düzenleme çalışmaları yapılmış yarardan çok zarar getirmişti. Eskişehirliren hafızalarından silinmeyen AKILLI KAVŞAK düzenlemesini hatırlayanlar trafik kuyruğunun Yunusemre caddesin başından Atatürk Lisesi önündeki kavşağa kadar geldiği trafiğin neredeyse durduğunu unutmamışlardır.

Şimdi buradaki ışık düzenlemesine bölgede ki vatandaşlar da tepki göstererek böyle bir çözüm olamaz diye yorumluyorlar.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.