24 Şubat 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehirliler Yeni Yılı Su Kuyruklarında Karşıladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından ulusal basına da yansıyan şebeke suyuna yapalın rekoz yüzde 60 zam büyük ses getirdi. Sivil toplum örgütleri ve vatandaşların itirazlarına yanında zammın iptali için Huder tarafından dava da açıldı.

1 Ocak 2020 tarihinde uygulamaya başlayacak zam ile Eskişehirliler artık suyu yüzde 60 zamlı olarak kullanacaklar.  2019'un son günü suyu eski fiyattan satın alabilem için Eskişehirliler gün boyunca su dolum noktalarında uzun kuyruklar oluşturdular. Gün içinde takvimlerin değişeceği saate kadar süren kuyruklar 2019 da Eskişehirliren hafızalarında kalacak en belirgin gün olarak tarihe geçmiş oldu.

Eskişehir’de yeni yıl kutlamaları coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirilirken 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek olan yüzde 60'lık su zammı nedeniyle birçok vatandaş su yükleme noktalarında oluşan kuyruklarda karşılamak zorunda kaldı yeni yılı. 

Eskişehirden haberler sitesinin kameralarına da yansıyan gece yarısı görüntülerinde bir grup eğlenmeye çalışırken vatandaşlar hala su doydurmak için sırada beklediler.

Birçok vatandaş eğlenerek geri sayımı yaşarken, geceye ise su yükleme noktalarında oluşan kuyruk damga vurdu. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından suya yapılan yüzde 60’lık zammının 1 Ocak tarihinde yürürlüğe girmesi nedeniyle birçok vatandaş zamsız su fiyatından yararlanmak için zamanla yarıştı. Su yükleme noktasında uzun kuyruklar oluşurken, bir vatandaş ise geri sayım sırasında koşarak su yükleme noktasına yetişmeye çalıştı. Vatandaşlar yapılan zam dolayısıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne yoğun tepki gösterirken, zammın geri alınması için konu yargıya da taşındı. Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.