27 Eylül 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İl Müftülüğünde Veda ve Vefa Programı

Bursa Yıldırım İlçe Müftülüğüne atanan Odunpazarı İlçe Müftüsü Burhan Çakır ve emekli olan Vakıf Memuru Mükremin Demir için İl Müftülüğünde veda ve vefa programı düzenlendi.

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen veda ve vefa programına Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, İl Müftüsü Bekir Gerek, Müftü yardımcıları, İlçe müftüleri ve daire personeli katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Vali Yardımcısı İsmail Soykan, İl Müftülüğünün çok aktif çalıştığını, toplumun her kesimine mesai mefhumu olmaksızın sürekli hizmet ederek verimli bir şekilde çalışmalar yürüttüğünü vurgulayarak hizmetlerinden dolayı Müftü Çakır’a ve Memur Demir’e teşekkür etti.

Sonrasında kürsüye gelen Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin ise Müftü Burhan Çakır’ın Diyanet İşleri Başkanlığının en yeni hizmet ve projelerini ilçemizde uygulamak suretiyle devletimizin halkımıza sunduğu din hizmetlerini en güzel şekilde yerine getirme heyecanı ile hizmet ettiğini belirterek teşekkür etti.

Vedaların üzücü bir tarafı olduğunu, ancak her vedanın yeni bir başlangıca vesile olması sebebiyle farklı bir duygu yaşattığını ifade eden İl Müftüsü Bekir Gerek, tayine tabi olan devlet memurları, bu duyguları gerek kendi hayatlarında, gerekse mesai arkadaşları ile ayrılırken çok yoğun hissederler. Görev alınan her yerde her zaman bir başlangıç, bir bitiş mutlaka olacaktır. Dedi.

Arkadaşlarımız gönül ve fikir birlikteliği içerisinde mesai mefhumu gözetmeksizin güzel hizmetlerde bulunarak bu kubbede hoş bir seda bıraktılar diyen Müftü Gerek, bundan sonraki hayatlarında üstün başarılar diliyorum. Her daim sohbetimiz, muhabbetimiz, dostluğumuz daim olsun.” İfadelerini kullandı.

Her başlangıcın bir bitişin de işareti olduğuna değinen Odunpazarı İlçe Müftü Burhan Çakır da yaptığı konuşmada çalışma süresi boyunca hep huzurlu bir çalışma ortamı oluşturmayı ve mesai arkadaşlarının duasını almaya talip olduğunu belirtti. Koltuktan güç alanlardan değil güç katanlardan olma gayreti ile amirlikten ziyade rehberlik yaptığının altını çizen İlçe Müftüsü Çakır, görev süresince desteklerinden ve böylesi anlamlı bir program için başta İl Müftüsü Bekir Gerek’e ve çalışanlara teşekkür ederek, helallik talep etti.

35 yıllık bir hizmetin ardından emekli olduğunu belirten Vakıf Memuru Mükremin Demir de helallik talep ederek, teşekkür etti.

Konuşmaların ardından görev yeri değişen ve emekli olan personele belge ile hediye takdim edildi.

Program çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.