10 Nisan 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’e Gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, Çeşitli Ziyaretlerde Bulundu

Bir dizi programlara katılmak üzere Yüksek Hızlı Tren ile Eskişehir’e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı ile birlikte Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. (TÜLOMSAŞ) ziyaret ederek, Genel Müdür Hayri Avcı’dan yapılan çalışmalar ve yürütülen projeler hakkında bilgi aldı.
Yapılan bilgilendirme toplantısının ardından fabrika içerisindeki üretim alanlarını gezen Bakan Turhan, Vali Çakacak ve beraberindekiler daha sonra Tülomsaş Müzesinde sergilenen Türkiye’nin ilk Lokomotifi KARAKURT’u ve 1961 yılında Devlet Demiryolları Fabrikaları ve Cer Atölyelerinde yapımı gerçekleştirilen yerli otomobil DEVRİM’i inceledi.

Ayrıca Bakan Turhan ziyaret esnasında, tasarım ve imalatı TÜLOMSAŞ'a ait olan motor ve yazılımları dahil tamamen milli imkanlarla üretilen %100 yerli DE 10000 Milli Dizel Elektrikli Manevra Lokomotifinde test sürüşü gerçekleştirdi. TSI sertifikalı Araba Taşıma Vagonunu da inceleyen Bakan Turhan, demiryolu araçlarının ve dizilerinin manevrasında kullanılan, karayolunda ve demiryolunda hareket kabiliyeti olan 300 ton çekme ve itme kapasitesi bulunan Akülü Manevra Aracını yerinde inceledi. 

Tülomsaş ziyaretinden sonra Bakan Turhan, Vali Çakacak ve beraberindekiler, Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunan TCDD Eskişehir Hasanbey Lojistik Merkezi’nde inceleme yaparak, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Buradaki incelemelerinin ardından Eskişehir Organize Sanayi Bölgesini de ziyaret eden Bakan Turhan, Vali Çakacak ve beraberindekiler, EOSB toplantı salonunda yönetim kurulu üyeleri ve iş insanlarıyla bir araya geldi.

Sürdürülen projeler ve yapılan çalışmalar hakkında Başkan Nadir Küpeli’den bilgi alan Bakan Turhan, EOSB’de yaptığı açıklamada, "Dev bir demiryolu projesi için düğmeye bastık. Eskişehir'i Kütahya ve Afyonkarahisar üzerinden Antalya'ya hızlı demiryolu hattı ile bağlamak için etüt projelerini başlattık" dedi.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde (EOSB) düzenlenen programa katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, yaptığı konuşmada dünyanın kritik bir süreçten geçtiğini ifade etti.

Bakan Turhan, "Gerek dünyanın gerekse bölgemizin içinde bulunduğu kritik süreç, herkese ciddi sorumluluklar yüklemektedir. Malum, bir süreden beri özellikle bölgemizde ciddi olaylar yaşanıyor.  Aynı şekilde uluslararası düzlemde de ciddi krizler yaşanıyor. Bunların da bölgemize negatif olarak ciddi etkileri oluyor. Türkiye kavşak bir ülke konumunda. Olan biten hemen her şey bizi yakından ilgilendiriyor. Allah'a şükür bunların hepsinin üstesinden geliyoruz, gelmeye de devam ediyoruz. O nedenle bu süreçte herkese sorumluluklar düşmektedir diyorum. Bunun da bilinmesi gerekiyor. Özellikle sanayicilerimizin bu sorumluluktan kaçma lüksü olamaz." diye konuştu.

EOSB ziyaretinden sonra ilimizdeki programlarını sonlandıran Bakan Turhan, Yüksek Hızlı Tren ile Ankara’ya döndü.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.