10 Nisan 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tramvaydan Sonra Lastik Tekerlekler Bitecekti YENİ 60 OTOBÜS

Yıllar önce Eskişehirde tramvay sistemi ile tanıştığında yapılan açıklamalarda Eskişehir ulaşımında lastik tekerlekli araçlardan kurtarılacak denilmişti. Ancak yapılan hamleler sonrasında tramvay sistemi beklendiği gibi ulaşım sistemi için yeterli gelemedi ve yeni otobüsler alınarak çözüm üretilmek istendi. Ancak geçen sürede yeni tramvay hatları için yapılan çalışmalar da benzer sonuçlara neden olunca yine çözüm yeni otobüs alımlarıyla sonuçlandı.

Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre yeni 60 adet otobüs ulaşım filosuna eklendi..

Kent içi ulaşıma büyük bir yatırım yaparak tramvay ağını çalışmalar tamamlandığında 51 kilometreye çıkaracak olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 60 yeni otobüs alarak ulaşım filosunu güçlendirdi. Toplu taşımadaki sorunları en aza indirmek ve yoğun hatlarda sefer sayılarını arttırmak amacıyla otobüslerin alındığını belirten Başkan Büyükerşen, yeni otobüslerin erişilebilir, rahat, kaliteli, konforlu ve en önemlisi güvenli kent içi ulaşıma büyük katkı sunacağını ifade etti.

Yeni otobüsleri incelemek üzere Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü’nü ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yaptığı açıklamada yeni alınan otobüslerin vatandaşlar tarafından şikayet alınan hatlarda öncelikli olarak kullanılacağını belirtti. Büyükerşen “Şehrimiz her alanda genişliyor, nüfusumuz artıyor. Buna paralel olarak ihtiyaçlarımız da artıyor. Bu sebeple kent içi ulaşımda önemli bir yer tutan otobüs filomuza araç desteği yapmamız gerekiyordu. 2019 Ekim ayı meclis toplantımızda onaylanarak ihalesi yapılan 60 aracımızın teslimatları yapılmaya başlandı. Trafik tescil işlemleri tamamlanan araçlarımızı hiç bekletmeden hizmete sokuyoruz” dedi.
Önceliğin Özel Halk Otobüslerinin çekilmeye başladığı hatlara verileceğini ifade eden Başkan Büyükerşen “Artan maliyetler ile Özel Halk Otobüsleri bir bir hattan çekiliyor. Sefer sayıları azalan hatlarımız başta olmak üzere ihtiyaç duyulan tüm hatlarımızda 50 aracımız bugün itibariyle hatlara girmiş olacak. 10 aracımızın da teslimatı 1-2 gün içerisinde tamamlanarak önümüzdeki hafta hizmete sunmuş olacağız. Araçlarımızda vatandaşlarımızdan olumlu dönüşler aldığımız kadın otobüs şoförlerimiz de görev yapacak. Hizmete giren bu araçlarımızın ihtiyaçlarımızı bir nebze olsun gidereceğine inanıyor, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

Ulaşımda erişebilirliğe büyük önem verdiklerini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise araçların çevre dostu olduğunu ve 103 yolcu kapasitesi ile hizmet vereceğini belirttiler. Yetkililer “Araçlarımız alçak tabanı ve portatif engelli rampaları ile engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla kullanabileceği araçlar olarak seçildi. Euro-6 standardında dizel motora sahip olan araçlarımız iç ve dış donanımları ile hem yolcularımıza konforu sağlıyor, hem de güvenli bir yolculuk imkanı sunuyor” diyerek önümüzdeki hafta sonu itibariyle 60 aracın da hatta girmiş olacağını ifade ettiler.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.