2 Nisan 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“EBB elektronik kartlı su saatlerinde, kredisi biten tüketicinin suyunu kesmesin… ”

Eskişehir kent merkezinde elektronik kartlı su saatlerinin kredisi biten tüketicilerin suyunu COVİD -19  önlemleri kapsamında kesilmemesi gerektiğini belirten,  Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi; Elektronik kartlı su sayacı kullanan  tüketicinin kredisi bitmesi durumunda, suyunun  otomatik olarak kesilmesi uygulamasını durdurmalıdır. “dedi.

Genel Başkan Süleyman BAKAL konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yayınladığı genelge  ile ;"Abonelik sözleşmesinden kaynaklanan su alacaklarının mevcudiyeti dahil, çeşitli sebeplerle su kesintisine gidilmemesi gerekmektedir."uyarısında bulunmuştur.

Yine Eskişehir Büyükşehir Belediyesi(EBB) Covid -19 virüsünün Türkiye’de saptanmasıyla birlikte salgın hastalıklara karşı önlemlerini arttıran Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, hijyen tedbirleri kapsamında konut aboneliklerinde mekanik sayaç kullanan ve su borcu olan vatandaşların 1 Mayıs 2020’ye kadar sularında kesilme yapılmayacağını duyurdu.

Ancak Eskişehir kent merkezinde ;ön ödemeli/elektronik akıllı  kartla  su kullanan  tüketicilerin  suları kredisi bitince kesilmektedir.

EBB Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi(ESKİ)  Genel Müdürlüğü resmi web sitesinden anlaşılacağı gibi (https://www.eskisehir-eski.gov.tr/eks.php?sayfa=Uyari-Mesaj-Erişim Tarihi: 25.03.2020)

"Eğer akşam 18.00'da  krediniz biterse siz kullanıcıların mağdur olmaması için vanasını kapatmaz.Fakat kullanılan su miktarını borç hanenize eksi olarak  kaydeder.Ve sabah 08.00'da vanasını kapatır.Siz sabah mesai saatinde kredi alıp sayacınıza taktığınızda öncelikle borç hanenize yazılan eksi değerler sıfırlanır.Daha sonra kalan krediniz sayacın hafızasına geçirilir." açıklaması bulunmaktadır.

Küresel bir sorunla ulusal mücadele ettiğimiz bu süreçte,bir an dahi tüketicilerin suya erişimi engellenmemeli/su vanaları kapatılmamalıdır.

EBB,ESKİ Genel Müdürlüğü Elektronik Kartlı Sayaçla,ön ödemeli su kullanan tüketicilerin kredileri olmasa dahi, sularının kesilmemesi,vanalarının kapanmaması için gerekli düzenlemeyi acilen yapmalıdır.Ve tüketiciler bilgilendirilmelidir.

COVİD-19  ile mücadele ettiğimiz bu dönemde ;hiç bir gerekçe ile,tüketicilerin  vanalarının kapatılması     kabul edilemez.

Süleyman BAKAL
Genel BaşkanGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.