4 Temmuz 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Çalışmalar Korona Günlerinde Hızlansa da BİTECEK GİBİ GÖRÜNMÜYOR

Çalışmalar Korona Günlerinde Hızlansa da BİTECEK GİBİ GÖRÜNMÜYOR
  • 1 Haziran 2020 Pazartesi
  • 3854 kez okundu

Eskişehir de özellikle alt yapı ve üst yapı konusundaki çalışmalar zamanında önlem alınmadığı için büyük bir sorun haline geldi. Kentin pek çok noktası tamir, bakım, yama çalışmaları için sırada bekliyor. Korona günleri ve sokağa çıkma yasaklarının olduğu günlerde Büyükşehir Belediyesi bu eksikleri gidermek için çalışmalar yapıyor. Ancak tüm sıkıntıların öyle kolayca çözülmesi zor görünüyor. Özellikle sosyal medya üzerinde farklı mahallelerden vatandaşların paylaştıkları üst yapı görüntüleri çalışmalar konusunda ne kadar geç kalındığını da gösteriyor.

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı'nı kararlılıkla uygulayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bir yandan Kriz Masası aracılığıyla vatandaşların ihtiyaçlarını giderirken, diğer yandan da çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz haftalarda tramvay hemzemin geçitlerini asfaltlayan ekipler, trafik akışının yoğun olduğu cadde ve bulvarlarda sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Krizi fırsata çevirerek planlanan çalışmaları daha hızlı gerçekleştirmek isteyen Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda sorumluluk alanında bulunan cadde, bulvar ve kavşaklarda sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz hafta 2. Arabacılar Bulvarı’nda ESKİ’nin yağmur suyu ızgaralarını yenilemesinin ardından, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri de bu hafta cadde üzerinde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Bu bölgedeki çalışmaların yanı sıra Eğitimciler Caddesi ve Sevinç Caddesi’nde de sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yaz boyunca imkanlar ölçüsünde hem kent merkezinde hem de kırsal mahallelerde bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının devam edeceğini ifade ettiler.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.