7 Ağustos 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİ, Alt Yapıyı Güçlendirmeli

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in mazeretli olmasından dolayı oturum Aydın Ünlüce başkanlığında yapıldı.

Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılan meclis toplantısı Opera binasında gerçekleşti.

3 gündem maddesinin geldiği toplantı da 2019 yılı bütçe kesin hesabı ve taşınır kesin hesabı ve faaliyet raporları görüşüldü. Gündeme gelen konular ilgili komisyonlara havale edildi.

Gündem dışı söz alan AK Partili Meclis Üyesi Murat Özcan, memleketin bazı bölgelerinde sel felaketi yaşandığını, bazı vatandaşların vefat ettiğini söyledi.
Şehirde de yağış konusunda ciddi sıkıntılar oldu
ğunu kaydeden Özcan, “Özellikle Emko da ciddi sıkıntılar yaşandı. Mağduriyetler oldu. Oradaki hat yetmiyor. Onu gördük. Su birikintisinin olduğu yerde ciddi pompa ihtiyacı ve ekip olmadığı anlaşıldı. Belediyeler küçük imkanlarla bu araçları alabilir” dedi.

Eskişehir’in yeni sorunlara cevap veremediğini kaydeden Özcan, belediyenin bu konuda ciddi çalışmalar yaparak, sorunları çözmesini istedi.

Özcan, “Bütçe alt çalışmalarına aktarılmalı” dedi.
Başkan Vekili Aydın Ünlüce genel müdürden ciddi bilgilendirme isteyeceğini aktararak, “Bu bölge geniş bir havza. Çevre yolunun sağ ve solu dere yatağı. İstimlak yapmak istiyor belediye. Karayolu ile koordineli çalışma yapılırsa sorun giderilebilir” ifadelerini kullandı.

Eski Genel Müdürü Suat Balcı ise şöyle konuştu:
“Geçen hafta şiddetli yağış oldu. Geniş bir havza. Karayolunda küçük bir menfez var. 6 yıl önce oraya en büyük çaplı borularla o hattı yaptık. Arazi geniş olduğu ve yağış şiddetli olunca sıkıntı yaşadık. Geçen sene bu olmadı. Yağış rejiminin değişmesinden de kaynaklı. 9-10 ızgara daha koyduk. Araziden gelen taş, toprak geçişi engelliyordu. Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağında ızgara sayısını arttıracağız. Kara yolu ile anlaşırsak ilave hatlar da yapacağız.”
Tartışmaların ardından oturum Perşembe günü toplanılmak üzere sonlandırıldı.

 

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.