10 Ağustos 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tepebaşı Hızlandı, Odunpazarı Durdu: 16 MAHALLEDE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI

Eskişehir cadde ve sokaklardaki üst yapı sorunu konusunda tepkiler nihayet karşılığını buldu ve geçtiğimiz yaz ve bu yaz belediyeler bu konuda çalışmalarını hızlandırdılar.  Büyükşehir belediyesi yarım olan çalışmalarının bir bölümünü tamamlarken uzun süredir şikayet konusu olan tramvay kavşaklarındaki raylar üzerindeki bozuk zeminlerin büyük bir bölümünü düzeletti. Ancak hala bazı kavşaklardaki bozuk zeminler duruyor. Bunun yanında yoğun şekilde tepki çeken Tepebaşı belediyesi ise çalışmaları bu yaz hızlandırdı. Kent merkezindeki kalan alanlar öncelikli olarak yama ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Ancak bu yaz Odunpazarı Belediyesi geçtiğimiz yıl ki çalışmalarını yapmıyor görünüyor. Emek, 72 evler gibi bölgelerde neredeyse tamir beklemeyen sokak yok gibi. Yaz bitmeden bu alanlarda Odunpazarı Belediyesinin de en azından tamirat çalışması yapmasını isteyen vatandaşlar, bu bozuk alanların yazın tozundan, kışınsa çamurundan şikayetçi.

16 MAHALLEDE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI

Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen üstyapı çalışmaları aralıksız şekilde sürüyor. Ekipler, 16 ayrı mahallenin yol ve kaldırımlarında, eş zamanlı olarak çalışma gerçekleştiriyor.

Tepebaşı Belediyesi, yaz sezonu süresince yoğun bir üstyapı çalışması gerçekleştirmeye devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kent merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerde yol ve kaldırım iyileştirme çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürüyor.

Asfaltlama çalışmaları; Yeşiltepe Mahallesi Kökdere Sokak, Uluönder Mahallesi Duruyüz ve Menekşeler Sokak, Ömerağa Mahallesi Faik ve Dinlek Sokak, Şirintepe Mahallesi Yurdakul, Ülkümen, Kutup, Ortanca, Seki, Burculu ve Gülbahar Sokak, Ertuğrulgazi Mahallesi Damar Sokak ile Batıkent Mahallesi Harbiye ve Coştu Sokak’ta devam ediyor.

Kaldırım, bordür ve kilittaş çalışmaları ise Uluönder Mahallesi Sonbahar Sokak, Yeşiltepe Mahallesi Ayaz Sokak, Hoşnudiye Mahallesi Başak Sokak, Fatih Mahallesi Bulur Sokak, Mollaoğlu Mahallesi, Sütlüce Mahallesi Gencer ve Gedikli Sokak, Çamlıca Mahallesi İnan Sokak, Şirintepe Mahallesi Poyrazoğlu Sokak, Batıkent Mahallesi Kısmet Sokak’ta sürüyor.

Yol iyileştirme, stabilize, freze ve mekanik serim çalışmaları da Uluönder, Batıkent, Muttalip, Behçetiye, Boyacıoğlu, Aşağı Söğütönü, Ertuğrulgazi ve Çalkara mahallelerinde gerçekleştiriliyor. Öte yandan Aşağı Söğütönü Mahallesi’nde yeni yol açma çalışması sürerken Ömerağa Mahallesi’ndeki Veli Bey (İki Şerefeli) Camii’nde de engelli rampası yapımında sona gelindi.

Kent sakinleri gerçekleştirilen üstyapı çalışmalarından dolayı memnuniyetini belirtirken, Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de yol ve kaldırım iyileştirme çalışmalarının kesintisiz biçimde süreceğini bildirdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.