22 Eylül 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Millet Bahçesi Ekim’de açılıyor

Eski stadyum yerine yapımı devam eden millet bahçesinde incelemelerde bulunan AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, çalışmaların 1 ay içerisinde tamamlanacağını ifade edere, 'Ekim ayında Sayın Cumhurbaşkanımızın açmasını programına uyarsa çok arzu ediyoruz. 29 Ekim'de başka millet bahçelerinin de uzaktan açılışını da buradan gerçekleştirebilir ama bahçemiz az çok hazır hale geldi" dedi.

Eskişehir Odunpazarı ilçesine bağlı Vişnelik Mahallesi'nde yer alan Eskişehirspor'un maçlarını oynadığı stadyum TOKİ'ye devredilerek millet bahçesi yapılması için 2018 yılında yıkıldı. Hemen ardından başlayan millet bahçesi inşaatında sona gelindi. Yaklaşık 1 ay içinde bitirilmesi planlanan millet bahçesinde Ak Parti Eskişehir milletvekili Nabi Avcı incelemelerde bulundu. Bahçeyi gezen Avcı, yaklaşık 1 ay içerisinde millet bahçesinin tamamlanmasını beklediklerini söyledi.

Millet bahçesinin otoparkıyla da Eskişehir trafiğine bir rahatlama getireceğini ifade eden Avcı, 'Eskişehir'deki Türk Dünyası Millet Bahçesi çalışmaları sona ermek üzere. Bahçemizin altında 24'ü engelliler için 484 kapasiteli otoparkımız var. Bahçemiz 52 dönümlük bir alana kuruluyor. Bilindiği gibi Eskişehir Millet Bahçesi, 81 ilde hatta bazı ilçelerde de bazıları bitirilen, bazılarında yapımı devam eden millet bahçelerinin fikir babasıdır. Burası bildiğiniz gibi Eskişehirspor efsaneler ürettiği eski Atatürk stadyumu. Türk Dünyası Kültür Ajansı olarak stadyum yerine yapılaşmaya açmadan büyük bir rekreasyon alanı millet bahçesi yapacağımızı 2014 yılında söylediğimizde pek inandırıcı gelmemişti. Ama bugün eser ortaya çıkıyor. Yeni stadyumu da yine Türk Dünyası Kültür Ajansı katkılarıyla yaptık. Aşağıdaki otopark, şehir merkezindeki trafik sıkışıklığına çözüm getireceğini ümit ediyoruz. Millet bahçesi içerisinde millet kıraathanesi de olacak. Özellikle gençler, emekliler gelecek keklerini yiyecekler, kitaplarını okuyacaklar, çalışmalarını yapacaklar, her türlü kültürel faaliyet için burası onların hizmetinde olacakö dedi.

Millet bahçesinin 1 ay içerisinde hazır hale geleceğini ve 29 Ekim'de açmayı planladıklarını anlatan Avcı, 'Bir ay içerisinde bitirmeyi ümit ediyoruz. Ekim ayında sayın Cumhurbaşkanımızın açmasını programına uyarsa çok arzu ediyoruz. 29 Ekim'de başka millet bahçelerinin de uzaktan açılışını da buradan gerçekleştirebilir Sayın Cumhurbaşkanımız. Ama bahçemiz az çok hazır hale geldi. Yeşili bol, yapılaşmaya izin verilmeyen yürüyüş yolu, paten ve bisiklet yolu ayrı olan bir bahçe. Millet bahçesi Eskişehir açısında da büyük bir kazanım. Eskişehir'de olduğu bir çok ilde, şehir içinde kalmış şehir stadyumları şimdi millet bahçesine dönüşüyor Eskişehir'den hareketle. Bu yüzden bize bazı belediye başkanları kızıyor olabilir. Bazen millet bahçesi yapılan yerlerde 'biz orayı yapılaşmaya açacaktık, belediyeye gelir temin edecektik. Siz bizim ekmeğimize mani oldunuz' diyorlar ama yeşilin yerini hiçbir şey tutmaz. Para nerden olsa kazanılır, belediye başka gelir kaynakları bulabilir. Şehir merkezlerinde böyle gençlerin, çocukların, yaşlıların, engellilerin ve tüm vatandaşların istifade edeceği bu tür mekanlara ihtiyaç var. Eskişehir'de de var, Eskişehir inşallah bu bölgede, merkezde böyle bir mekanda biraz daha rahatlayacakö diye konuştu.

BAHÇEDE 160 BİN BİTKİ, BİN 242 AĞAÇ VAR

Eskişehir'de 52 dönümlük araziye yapılan ve yer altı otoparkıyla tasarlanan Millet Bahçesi'nde havuzun yanı sıra 160 bin bitki, bin 242 ağaç, yürüyüş yolu, bisiklet ve paten yolu, kamelyalar, çocuk oyun alanları, millet kıraathanesi, oturma grupları, tuvalet ile çim alanlar yer alıyor.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.