20 Haziran 2021 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yeşilkaya Dikkat Çekti: CUMHURİYET BULVARI’NDA ORTA REFÜJ YENİLENİYOR

Yeşilkaya Dikkat Çekti: CUMHURİYET BULVARI’NDA ORTA REFÜJ YENİLENİYOR
  • 16 Eylül 2020 Çarşamba
  • 4430 kez okundu

Eskişehir'de uzun yıllardır yaşanan sorunlara sosyal medya üzerinden dikkat çeken, canlı yayınlarla duyuran ve Eskişehir TV Youtube kanalında yaptığı programlarla Eskişehirlilerin sesi olan Abdullah Yeşilkaya Cumhuriyet bulvarının sanayi sonrası içler acısı halini canlı yayınla duyurmuş ve yetkilileri göreve çağırmıştı. Uzun yıllardır atıl ve bakımsız halde bulunan alanda Abdullah Yeşilkaya'nın yaptığı yayın sonrasında çalışma başlatıldı.

Çalışma ile ilgili basın açıklaması yayınlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şu bilgileri verdi:

Yaz ayları boyunca kendi seralarında yetiştirdiği rengarenk çiçekler ile cadde ve bulvarları çiçek bahçesine çeviren Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye’de birçok yerel yönetimin aksine dışarıdan çiçek veya bitki almak yerine kendi seralarında üretim gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, yaz boyunca caddeler, bulvarlar ve sorumluluk alanında bulunan parkları rengarenk çiçeklerle süsledi. Bir yandan kış için çalışmalara başlayan ekipler, bir yandan da kent merkezinde yenileme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ile Park ve Bahçeler Dairesi’ne bağlı çalışan ekipler, Cumhuriyet Bulvarı Alpu Kavşağı güzergahında orta refüjü yeniliyor. Bordür taşları yenilenerek alanı modern bir yapıya kavuşturan ekipler, sulama tesisatı ve toprak doldurma işlemlerinin ardından bitki dikimi gerçekleştirerek alanı yeşillendirecekler.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar