24 Ekim 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Damacana Skandalına Böyle Açıklama Gelmedi: Aracın Dışı Yenilenecek

Damacana Skandalına Böyle Açıklama Gelmedi: Aracın Dışı Yenilenecek
  • 17 Eylül 2020 Perşembe
  • 3206 kez okundu

Eskişehirde son bir aydır damacana kaynaklı su dağıtımı konusunda yaşanan sıkıntılar hala çözülebilmiş değil. Bu sırada önceki gün Hamamyolu üzerinde su tankerini gören bir vatandaşın çektiği fotoğaflar sosyal medya üzerinde paylaşılınca olay oldu. Kalabak Suyuna ulaşma konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlar tanker ile su dağıtıldığı yorumunu yaparken bazı sosyal medya kullanıcıları ise su dağıtımında kullanılan tankerin dış gürüntüsüne tepki göstererek sağlıksız olabileceğini yönünde yorumlar yaptılar.

Sosyal medya üzerinde kısa sürede paylaşılan ve yorumlanan fotoğraflar internet medyasının da gözünden kaçmadı. Gündem olan fotoğraf ve tanker hakkında Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin günlerce Damacana skandalında sessiz kalmayı tercih etmesinin aksine Odunpazarı Belediyesi yazılı bir açıklama yayınlayarak kamuoyunu bilgilendirmeyi tercih etti.

Açıklamada Odunpazarı Belediyesinin itibarının zedelenmeye çalışdılğı iddia edilirken Tankerin dışı ile ilgili de yenileme çalışmaları başlatıldığı belirtildi.  

Yapılan açıklamada tanker ile belediye birimlerine uzun süredir su taşıması yapıldığı ifade edildi. Uzun yıllardır kullanılan bu tanker konusunun ilk kez dikkat çekmesi ve sosyal medya da gündeme oturması Kalabak Suyu dağıtımında yaşanan sıkıntının vatandaşları nasıl etkilediğinin de bir göstergesi.

Odunpazarı Belediyesinin yaptığı açıklama şu şekilde:

15.09.2020 Salı Günü, sosyal medya hesaplarından paylaşılan; bazı internet sitelerinde yer alan, Belediyemize ait su tankeri ile ilgili haber ve görüşler gerçeği yansıtmamaktadır. Yapılan yorum ve haberlerdeki, bu tankerle hemşehrilerimize su dağıtımı yapıldığı iddiaları asılsız olup, Belediyemize ait bu su tankeri ile yine belediyemize ait birimlere su taşınmaktadır.

Söz konusu tanker, su taşıma özelliğine uygun olarak, uzun yıllardır belediyemizin birimlerine su taşımakta kullanılmaktadır. Su taşıma tankerimizin fotoğrafı, Hamamyolu Caddesi’nde çekilmiştir. Hamamyolu Caddesi’nde de belediyemize ait işletmeler bulunmaktadır. Fotoğraf çekildiği sırada da bu işletmelere su dağıtımı yapılmaktadır. Burada iddia edildiği gibi hemşehrilerimize su dağıtımı yapılmamaktadır. Üstelik su taşıma tankerimiz düzenli olarak temizlenmekte ve analizleri yapılmaktadır. Tankerin dışı ile ilgili de yenileme çalışmaları başlatılmıştır.

Dolayısı ile sosyal medya sayfalarında paylaşılan fotoğraf ve yorumlar ile internet sitelerinde yer alan haberler, gerçeği yansıtmamaktadır. Yapılan bu yanlı paylaşım ve haberler ile de Odunpazarı Belediyesi’nin itibarı zedelenmeye çalışılmaktadır.

Halk sağlığı; katılımcı, halkçı ve sosyal demokrat bir anlayış ile yönetilen Odunpazarı Belediyesi’nin her zaman birincil önceliği olmuştur. Odunpazarı Belediyesi olarak, ideallerimizden taviz vermeden; çalışmalarımız bu yönde sürdürmeye devam edeceğiz. Kamuoyunun ve basının bilgisine sunarız.   

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.