24 Ekim 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Mahmudiye ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

Mahmudiye ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı
  • 19 Eylül 2020 Cumartesi
  • 2277 kez okundu

Mahmudiye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı gerçekleştirilen program ile kutlandı.

Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan Mahmudiye’nin Kurtuluş Günü Programına; Mahmudiye Kaymakamı Harun Reşit Han, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı. Program Covid-19 dan dolayı kısıtlı gerçekleştirildi.

Programda konuşma yapan Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Mahmudiye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü gururla kutladıklarını söyledi. Mahmudiye’nin 14 Ağustos 1921’de düşman işgaline uğradığını belirten Gündoğan, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Kahraman Türk Ordusu’nun ve cesur Mahmudiye Halkının 35 günlük mücadelesi ile 18 Eylül 1921 tarihinde düşman işgalinden kurtarılmıştır. Kanında, karakterinde bağımsızlık ve özgürlük olan Türk Milleti tarihte olduğu gibi bugün de düşmanlardan korkmamış, korkmayacaktır. Canıyla kanıyla ne pahasına olursa olsun, bağımsızlığına kastedenlere gereken dersi vermiş, verecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü bir kez daha kutlar, hayatlarını vatanımız için seve seve feda eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

Mahmudiye’nin Kurtuluş Günü programının devamında kamu kurum araçları ile vatandaşlarında eşlik ettiği geçit töreni gerçekleştirildi. Mahmudiyeliler hep birlikte bu coşkuya ortak oldu.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.