20 Ekim 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Özel Halk Otobüsleri tükettiler - Video

Özel Halk Otobüsleri tükettiler - Video
  • 26 Eylül 2020 Cumartesi
  • 4973 kez okundu

Geçtiğimiz gün yerel dijital kanal Eskişehir TV de halk otobüsçüleri konuk edildi.  Halk otobüsçüleri iflasa götüren konuların konuşulduğu program sonrasında bir haberde İstikbal Gazetesinde yer aldı.

İstikbal gazetesi haberi Özel Halk Otobüsleri Tükendi şeklinde paylaştı:

Kurulduklarında 160 tane aracın yer aldığı özel halk otobüsçüleri odasının sürekli azalan üye sayısı nedeniyle de kapısına kilit vuruldu. Odanın kapatılmasının ardından kalan otobüs işletmecileri Şoförler ve Otomobilciler Odası bünyesine kayıtlarını yaptırdı. Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı yeni dönem sözleşme bedelinin de yüksek olduğunu iddia eden halk otobüs işletmecileri, zarar ettiklerini belirterek “Uzun süreden beri zararına çalışıyorduk. Çalıştırdığımız şoförün maaşını, sigorta, vergi borçlarımızı ödeyemez duruma geldik. Bu yüzden sözleşme bedellini ödeyemedik. Aylarca dayandık. Pandemi süreci ve 65 yaş üstü şahıslara sağlanan ulaşım hizmeti de bizleri zor durumda bıraktı. Her gün bedava yolcu taşımaktan bıktık.65 yaş üstü şahıslar bir duraktan biniyor diğer durakta iniyordu. Artık bırakın bıçağın kemiğe dayandığını vücudumuza saplanmıştı. Bu yüzden kontak kapatarak ekmek teknelerimizi hurdaya çıkarttık” diye konuştular. Eskişehir’de kent içi yolcu taşımacılığında faaliyet gösteren 160 özel halk otobüsünden sadece bir tanesinin çalıştığı öğrenildi.

İflas Ettirilmiş Özel Halk Otobüsçüleri Eskişehir TV'de


 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.