24 Eylül 2021 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sosyal Medyada Gündeme Gelince ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Sosyal medyada Abdullah Yeşilkaya tarafından gündeme getirilen Cumhuriyet Bulvarındaki kötü görüntü ile ilgili yayın ses getirdi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yıllardır görmezden gelinen bölgede çalışma yaptı. Çalışmalar sonrasında bölgedeki kötü görüntü yerine daha temiz ve modern bir görüntüye bıraktı.

Vatandaşların tepkilerini ifade etmelerinin ve basının aslında sorunların üzerine samimi şekilde gitmesinin ne kadar etkili olduğunun bir örneği olan çalışma aslında konuların gündeme taşınması sonrasında yetkili kurumların buna karşı duyarsız kalamayacağını da gösteriyor.

CUMHURİYET BULVARI’NDA ORTA REFÜJ MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

Yaz ayları boyunca kendi seralarında yetiştirdiği rengarenk çiçekler ile cadde ve bulvarları çiçek bahçesine çeviren Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye’de birçok yerel yönetimin aksine dışarıdan çiçek veya bitki almak yerine kendi seralarında üretim gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, yaz boyunca caddeler, bulvarlar ve sorumluluk alanında bulunan parkları rengarenk çiçeklerle süsledi. Bir yandan kış için çiçek ve bitki üretim çalışmalara başlayan ekipler, bir yandan da kent merkezinde yenileme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ile Park ve Bahçeler Dairesi’ne bağlı çalışan ekipler, Cumhuriyet Bulvarı Alpu Kavşağı güzergahında orta refüj ve tretuvarlarda yenileme çalışması gerçekleştiriyor.

Orta refüjün tamamen yenilendiğini ve bitki dikimi çalışmalarının başladığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, tretuvar yenileme çalışmalarının da devam ettiğini ifade ettiler.

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar