24 Kasım 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de Alıştığımız Görüntüler

Eskişehir'de bir çok konuda olduğu gibi alt yapı konusunda da çalışmalar gözboyamadan öteye gitmiyor. Bu yüzden her yağmurda yaşanan görüntüler bugün yine yaşandı.

Bazı bölgelerde altyapı hizmeti yok, bazı bölgelerde bakım yok. Bu durum da bir çok bölgede durduk yere patlayan borularla kendini gösteriyor. Daha yeni atılan asfaltlar bu kendi kendine patlamaya devam eden borular yüzünden kazılmak durumunda kalınıyor. Hatta durum bazı bölgelerde öyle vahim ki aynı sokakta farklı zamanlarda neredeyse 10 metre arayla patlamalar meydana geliyor. Vatandaşın belediyeye parasını ödediği asfalt bu patlamalardan nasibini alıyor, bozulan alanlar aylarca tamir de edilmiyor çoğu zaman..

Geçtiğmiiz dönemde Mustafa Kemal Atatürk Caddesine uzun zaman sonra üst yapı çalışması yapılmıştı. Çalışmadan tam bir gün sonra tam Eski Hava Hastanesinin köşesinde Ercan Sokak kesişiminde patlama meydana gelmiş ve daha bir iki günlek asfalt kazılmıştı. Tabii bu durum bir çok yerde sık sık yaşanmaya devam ediyor.

Bunların yanında bazı bölgelerde alt yapı hizmeti yok. Bazı bölgelerde gerekli bakımlar yapılmıyor. Yaşanan görüntüler ise neredeyse hep aynı noktalarda.

Geçtiğimiz haftalarda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen basın bültenin başında "Eskişehir Kışa Hazırlanıyor" yazısını görünce bu gibi çalışmalar yapıldığını düşünerek bülteni okumak için açmıştık. Ancak bu konularda bir çalışma değil, kış için yetiştirilen çiçeklerle ilgili bilgiler veriliyordu.

Dün yaşanan baskınların yanında, bazı noktalarda trafik ışıklarında muhtemelen kısa devre nedeniyle sorunlar yaşandı ve yine tramvay seferleri durdu. 

Özellikle kent ticaretinin döndüğü Teksan, Estim, Emko, Kobi Organize gibi alanlarda yine benzer görüntüler yaşandı. Bazı işyerlerini su bastı. Sosyal medya üzerinden vatandaşlar tepkilerini ifade ettiler.

Neredeyse her yağmurda bu görüntülerin yaşandığı bölgede ise akılda kalan belediyenin geçtiğmiz aylarda burada yaptığı üst yapı çalışmaları vardı. Bu çalışmalar her yıl yapılıyor ancak alt yapı için kalıcı bir çözüm hala bulunabilmiş değil.

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.