24 Kasım 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Damacana Sorunu Çözülüyor

Geçtiğimiz aylarda 14 yıllık damacanalarla Kalabak Suyu dağıtımı yapıldığının haberlerinin medyada yer almasından sonra başlayan Kalabak Suyu krizi şu zamana kadar hala çözülebilmiş değil.

Tarihi geçmiş damacanaların yıllardır sistemde dolaşmasının ortaya çıktığı SKANDAL sonrasında yapılan denetlemeler sonucu dolaşımdaki tarihi geçmiş damacanalar kullanımdan çıkarıldı. Damacanaların toplatılmasından sonra başlayan damacana krizi sonrasında Eskişehir Valiliği de konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Yaşanar skandal sonrası geçen sürede sorun bugüne kadar hala tam olarak çözülebilmiş değil.

İstikbal Gazesinde yer alan habare göre Eskişehir Sucular Odası Başkmanı Gazi Kaya sorunun çözülmek üzere olduğu bilgsini paylaştı.

Eskişehir Sucular Odası Başkanı Gazi Kaya, Kalabak Suyu'ndaki sıkıntının çözülmek üzere olduğunu belirterek ayın 15'ine kadar sorun kalmayacağını ifade etti.

Kaya yaptığı açıklamada; "Yaklaşık iki ay gibi bir sürede 2015 yılına ait damacanaların ayrılmasından dolayı sıkıntı yaşadık. Sorunumuz en kısa sürede çözülmek üzere. Biz çok seri ayırdığımız için sıkıntı yaşadık. Yüzde 80 sıkıntılarımızı çözdük. Bu ayın 15'i gibi tamamen normale girer. Bir çok mahallemizde günlük su vermeye başladık." dedi.

Yaşanan sıkıntının 5 yılını dolduran damacanaların ayrılmasından kaynaklandığını belirten Kaya, "Tek bir firma yapıyor ve günlük 1500 üretimi var. Vatandaş haklı olarak bu süre içinde diğer sulara yöneldi pazarımıza farklı sular girdi. Ama halkımız Kalabak Suyu normale döndüğünde kaybettiğimiz pazarımıza geri dönecektir. Su fiyatlarında da değişiklik durumu şu an için söz konusu değil. Olmaması da gerekiyor çünkü pazarımıza çok farklı firmalar girdi." şeklinde konuştu.Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.