16 Ocak 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

2021’de de Uzaktan İZLEMEYE DEVAM MI EDECEĞİZ!

Eskişehir turizm adına taşıdığı potansiyelinin geçen sürede ne yazık ki önemli bir bölümünü kullanmayı hala başaramadı. Kentin sıcak suyu, tarihi dokusu, ilçelerinin zenginlikleri ve hemen yanı başındaki Frig vadisine gereken ilgiliyi göstermeyi başaramadı.

Öyle ki yıllarca vadiye giden yolları bile yapılmayan bölgede şu zamana kadar maalesef komşu illerin gösterdiği ilginin yanında neredeyse bölgeyi görmezden gelmeye devam ediyor.

Frig vadisini diğer özellikle Afyon çok daha etkin şekilde kullanmaya devam ediyor. Yıl içinde çeşitli etkinler de düzenlenen bölgede 2021'in ilk günlerinde de turist akını yaşanıyor.

Ensonhaber.com internet haber sayfasında yer alan bilgileri göre yılın ilk günlerinde 250 kişilik yabancı turist kafilesi bölgeyi ziyaret ettiler.

Afyon ayrıca termal turizm konusunda da son yıllarda ciddi bir yol kat ederek pandemi öncesinde 1 yılda yapılan açıklamalara göre 1,5 milyona yakın turistti ortalama 3 gün konaklamalı olarak ağırlamayı başarmış.

Haberde yer alan bilgilere göre bölge Kapadokya olma yönünde ilerliyor. Öyleki bölgede köylüler Rusça konuşmaya bile başlamışlar.

Oysa aynı bölge Eskişehir içinde ciddi bir potansiyel taşıyor. Eskişehir de sıcak sular konusunda zengin kaynaklara sahip. Öyleki kent merkezi dışında neredeyse sıcak su kaynağı olmayan ilçesi bile yok. Her bölgede farklı niteliklerde su kaynakları mevcut ve maalesef Eskişehir bu potansiyelinin şuan için çok küçük bir bölümünü kullanıyor. Kent turizminin bu kısır döngüden çıkarılması ve asıl değerlerin ön plana çıkartılması için 2021 de acaba projeler üretilebilecek mi? Yoksa uzaktan izlemeye devam mı edeceğiz bu gelişmeleri?

Haber kaynağıGönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.