8 Mart 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KALDIRILDI DA! Kamu Zararı Ne OLACAK?

Eskişehir de yıllarca yerel yönetimlerin ben yaptım oldu anlayışının sancısını yaşıyor.  Plansız, programsız, kamu kaynaklarını hiçe sayarak yapılan yüzlerce uygulama söz konusu. Bu uygulamaların cezası ise elbette kamu kaynaklarına oluyor, yani Eskişehirliye hizmet olarak dönecek kaynaklar çöpe atılıyor.

Bir bakıyorsunuz bir kac ay önce komple asfalt atılan yer birden kazılıp tramvay hattı yapılıyor, bir bakıyorsunuz genişlettikleri kaldırımları gelip kazıp yeniden daraltıyorlar. Yada yıllar önce yaşanmış bir gölet yanındaki kanunsuz anfi tiyatro inşaatı durduruluyor. Tonlarca beton ortada kalıyor adeta kanunsuzluğun anıtı gibi.. Ancak kimseye bunun hesabı sorulmuyor, kaynaklar heba edildiği ile kalıyor.Sarısungur Göleti yanına yönetmelikler izin vermemesine rağmen yetki ve sorumluluğunda olmamasına karşın ESKİ'ye yaptırılan ancak daha sonra mahkeme kararı ile yapılması durdurulan Anfi tiyatro..

Dün yine benzer bir durum yaşandı. Milyonlarca lira harcanarak yapılan Hamamyolu Projesi sonrası sokak kısıtlamalarını fırsat bilerek kuruyan ağaçları kesen Odunpazarı Belediyesi bu kez de  Çarşı Camiinin önünü kapatan, mobese kameralarının  görüşünü kısıtlayan bir pano dikti. Sosyal medya üzerindeki tepkiler sonrasında bu ucube uygulamaya Odunpazarı Kaymakamlığı gerekçelerini de açıklayarak son verdi. Akşam saatlerinde tekrar kaldırıldı.

Peki bunu buraya dikmek için harcanan para ve emek ve yine kaldırmak için harcananlar.. KAMU ZARARI olarak yazıldı Eskişehirlilerin hanesine..  Bu ben yaptım olduğunun bir cezası yok mu peki? Kim hesabını verecek harcananların bedelini?

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar