22 Eylül 2021 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Pazar Sorunu Büyüyor! Başkansa Ortada YOK

Eskişehir'de 71 Evler'deki pazar yeri sorunu ve pazarcılar ile mahalle sakinleri arasındaki gerginlik büyüyor... Sorunu asıl çözmesi gereken isim Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise yine ortalarda yok!

71 Evler Mahallesinde bayram öncesi yaşanan gerginlik hala devam ediyor.. Medya Midas tarafından Eskişehir kamuoyuyla paylaşılan sıkıntı hala devam ediyor.

Eskişehir'de 71 Evler Mahallesi'ndeki pazar yeri sorunu ve pazarcı esnafı ile mahalle sakinleri arasındaki gerginlik büyürken, sorunu asıl çözmesi gereken isim olan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt yine ortalarda yok... Geçen hafta yaşanan olaylar sonrasında halen ortalarda görünmeyen, sorunun çözümü için herhangi bir girişimi de olmayan Kazım Kurt'a tepkiler artıyor... 

71 Evler isyanda... Kazım Kurt ortada yok!

71 Evler Mahallesi'ne kapalı pazar yeri yapmayan Belediye Başkanı Kazım Kurt, sorunun çözümünü pazar yeri için bir lan tahsis etmekte bulmuş, AK Parti grubu da belediye meclisinde geçici bir çözüm olarak bu konuda destek vermişti. Ancak Kazım Kurt bu şekilde de sorunu çözemedi. 71 Evler'de kurulacak pazar ile ilgili pazarcı esnafı ve mahalle sakinleri arasında geçen hafta çıkan gerginlik bu hafta da devam etti. Konuyla ilgili tartışmalar sürerken, Eskişehir en kalabalık mahallelerinden biri olan 71 Evler Mahallesi'ne kapalı pazar yeri yapması gereken Kazım Kurt'tan ses çıkmaması ise dikkat çekiyor. 

Eskişehir’in 71 Evler mahallesi sakinleri, gerekli izinler alınmasına rağmen Pazarcılar Odası tarafından engellendiği iddia edilerek kurulamayan halk pazarı için bugün de bir araya gelerek yaşananlara tepki gösterdi. Eskişehir’in 71 Evler mahallesinde yaşayan vatandaşlar, pazar alışverişlerini yapmak için çevrede bulunan diğer mahallelere gitmek zorunda kalıyor. Gerekli izinler alındıktan sonra geçtiğimiz hafta kurulması planlanan semt pazarında, Pazarcılar Odası'nın tezgahlarla ilgili sıkıntılar nedeniyle pazarın açılmasını istemediği savunuldu. 

Pazarcılar ve mahalle sakinleri arasındaki gerginlik sürerken, mahalle muhtarı ve çevrede yaşayan vatandaşlar bir araya gelerek yaşanan duruma tepki gösterdi. Bazı pazarcılar tezgah açarken, bazı esnaf ise tezgah açmadı. Mahalle sakinleri yetkililerden çözüm beklediklerini söylüyor. 

Sabah saatlerinde oluşan kalabalıkta karışıklık yaşanmaması için Çevik Kuvvet polisi ekipleri sokakta hazır bekledi.

Kazım Kurt bir şey yapacak mı? Mahalle sakinleri cevap bekliyor

Eleştirilerin odak noktasındaki Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise ortalarda yok. 71 Evler'e kapalı pazar yeri kurmayı beceremeyen Belediye Başkanı Kazım Kurt'un mahalle sakinlerinin bu mağduriyeti konusunda ne yapacağı merak konusu. 

Oda başkanlarından Kazım Kurt'a net çağrı! Sene 2021... Odunpazarı bunu tartışıyor! 

Kazım Kurt’tun 25 vizyon projesi ne oldu?

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar