22 Eylül 2021 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Asfalt Parasına İtiraz Etti BORCU İKİYE KATLANDI

Eskişehirlilerin gündeminden çıkmayan konulardan biris olan Asfalt Parası borcu vatandaşın sıkıntısı olmaya devam ediyor.  Bunca asfalt parası ödenmesine karşın ise kentteki üst yapı sorunlarının da bitmemesi ayrı bir sıkıntı.

Geçtiğimiz aylarda da dile getirdiğimiz resmi adı Yol Harcamalarına Katılım Payı olan vatandaş arasında ise asfalt parası olarak bilinen para ile ilgili geçtiğimiz dönemden bu yana Eskişehirlilerin başı ağrımaya devam ediyor.

Kanuna göre düzenleme Belediye Meclis Kararına bırakılmış. Eskişehir'de üç merkez belediye de ise şuan çoğunlukta olan CHP'li meclis üyeleri başkanların beklentisi karşılığında bu paranın alınması yönünde çoğunluk gücünü kullanıyor. Daha önceki yıllarda ilk kez Burhan Sakallı döneminde Odunpazarı Belediyesi meclisinden alınmaması yönünde karar çıkarılmış ve bu karar sonrasında Tepebaşı Belediyesi de bu yönde karar almıştı.

Pandemi sürecini yaşadığımız toplumun her kesimini maddi olarak da etkileyen süreçte Odunpazarı Belediyesinin bu paralarla ilgili işlemleri ertelediği bilgisini almamıza rağmen bu konuda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi vatandaşa tebligatlar göndermeye devam ediyor.

Bu konuda mağduriyetini sosyal medyada paylaşan vatandaş

Büyükşehir belediyemiz sınırsız para toplamaya pardon hizmete devam ediyor. Kapımızın önüne atılmış 10 m² asfalt için 361₺ ve 4 taksitli ödeme planı çıkarılmış. Hatta birisinin ödeme tarihi geçmiş bana ulaşamamış gocaman şehir belediyemiz itiraz ettim. Sen misin eden. Bu sefer 2022 ödeme tarihli 672₺ lık ödeme göndermişler sorum şu bir daha itiraz edersem kaç ₺ olur?

tepkisini ifade ediyor.

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar