23 Ekim 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bu Işık Düzenlemesini Yapmanın Vakti GELMEDİ Mİ?

Eskişehir'deki trafik sorunu her geçen gün artan araç sayısı ile birlikte çekilmez hale geliyor. Özellikle mesai saatlerinin başlangıç ve bitiş zamanında uzayıp giden araç kuyrukları sürücülerin de yayalarında tepkisi çekmeye devam ediyor.

Toplu ulaşım sisteminin merkezini oluşturan tramvay hatlarının trafikle kesiştiği bazı noktalarda yaşanan sorunlar ışıklar nedeniyle yaşanan karmaşa. Tramvay geçiş üstünlüğü nedeniyle trafik ışığını araçlar için kırmızıya döndürdüğünde yolda kalan araçlar tramvayın geçişini engelliyor, trafik ışığı kırmızı olduğu için ise araçlar hareket etmiyor. Böyle bir çıkmazın yaşandığı noktalarda bir düzenleme yapılması gerekiyor. Ancak konuyla ilgili sorun uzun süredir devam etmesine karşın çözüm için herhangi bir proje geliştirilmiş değil.

İstikbal gazetesinde yer alan haberdeki yaşanan sorunda benzer bir alan. Bunun yanında alandaki araç kuyruğunun cadda boyunca uzaması nedeniyle kilitlenen trafik nedeniyle araçlar hareket edemiyor, tramvaylarda bu süre içinde hareket edemiyorlar ve tüm tramvay sistemi de bundan dolayı aksama yaşanıyor.

Atatürk Caddesi çıkışına kadar uzayan araçlar yüzünden tramvaylar hareket edemedi. Hemen, hemen aynı çileyi yaşadıklarını ifade eden vatmanlar ile tramvaylarda bulunan vatandaşlar, ulaşımın durmasına sebebiyet veren araç sürücülerine tepki gösterdi. Gidecekleri istikamete zamanında ulaşamayan Eskişehirliler, yaşadıkları sorunun yeterli denetim yapılmadığından kaynaklandığını belirterek kent içinden sorumlu trafik elemanlarını da göreve davet ettiGönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar