23 Ekim 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESTRAM’da Grev Kaçınılmaz Görünüyor: Uzlaşma Sağlanamadı

ESTRAM’da Grev Kaçınılmaz Görünüyor: Uzlaşma Sağlanamadı
  • 25 Eylül 2021 Cumartesi
  • 4438 kez okundu

Eskişehir'de Demiryol-İş'in ESTRAM'da grev kararının ardından Büyükşehir Belediyesi ile yapılan son görüşmede de uzlaşma sağlanamadı.

Toplu İş Sözleşmesinden sonuç alınamayınca GREV İLANI kararı alındı. Konuyla ilgili olarak Demiryolu-İş Sendakası sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmede sürecin masada çözülmesinin temenni edildiğinin altı çizildi.

Eskişehir', Demiryol-İş Sendikası'nın ESTRAM'da aldığı grev kararını ve sendika ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen arasındaki anlaşmazlık devam ediyor...

Yine uzlaşma sağlanamadı

Grevin başlaması ve yaklaşık 1100 çalışanın greve gitmesi durumunda Eskişehir'de toplu ulaşımda kaos yaşanması endişeleri devam ederken, Büyükşehir Belediyesi ve Demiryol-İş Sendikası yetkilileri arasında dün yapılan son görüşmede de uzlaşma sağlanamadığı öğrenildi...

medyamidas.com, dünkü haberiyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde sendika ve belediye komisyonu arasında kritik bir görüşme daha yapılacağını kamuoyuna duyurmuştu...

Dün yapılan toplantıya sendika yetkilileri revize edilmiş teklifleri ile giderken, Büyükşehir Belediyesi'nin toplu sözleşme görüşmelerinde sendikanın öncelikli talepleri konusunda halen geri adım atmadığı ifade ediliyor.

Büyükerşen'in sözleri endişeleri arttırmıştı

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in "Bana söylediklerinde 'Bırakın grev yapsınlar' dedim. Eskişehirliler birkaç gün sıkıntı çeker. Şehi allak bullak olacak" sözleri sonrasında endişeler artmış, greve gidilmesi durumunda zaten ulaşım sorunu büyüyen Eskişehir'de kaos yaşanacağı endişeleri çoğalmıştı.

Demiryol-İş Sendikası Şube Başkanı Ramazan Uysal, medyamidas.com'a yaptığı açıklamada dünkü toplantı ile de şunları söyledi: 

"Maalesef Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız son görüşmede de bir uzlaşma sağlanamadı. Belediyeden yapıcı adımlar atmalarını bekliyoruz. Üyelerimizin çalışma şartlarının iyileştirilmesini ve hakkaniyetli bir ücrete kavuşmasını istiyoruz. Özellikle çalışma şartları ve hasar tespit bedelleri konusunda taleplerimiz ile ilgili bir adım atılmadı. Hasar durumunda çalışanlardan alınan ücretler konusunda kısmi destek öneriyoruz onu da kabul etmiyorlar. Bursa, Samsun, Kocaeli gibi şehirlerde uygulanan sistemi de önerdik, onu da kabul etmiyorlar. Bu şehirlerde sigortanın karşıladığı bedelin üstünde olması durumunda, kalan kısmı personel ve belediye birlikte karşılıyor" dedi. 

Ramazan Uysal, "Şimdi görüşmemiz sonrasında yine Büyükşehir Belediyesi'nin bir değerlendirme yapmasını bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde yine bir görüşme yapılacaktır" diye konuştu. 

 

Estram GREVE DOĞRU: Grev İlanı Kararı Alındı

Estram’da 60 Günlük Grev Süreci Başladı

Estram Grev! Büyükşehirden Açıklama Geldi

Büyükşehirin Açıkladığı RAKAMLAR GERÇEK DEĞİL Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar