29 Kasım 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

12 milyon lira çöpe gitti Hesabı KİM ÖDEYECEK

CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, hizmet alanı olarak tahsis edilen araziyi ticari alana çevirip milyonlarca lira yatırım yaptı. Mahkeme işlemi iptal edince inşaat durdu. Belediyenin hukuk tanımaz işlemi yüzünden inşaata harcanan 12 milyon lira çöpe gitti.

Geçtiğimiz aylarda Eskişehir gündemine gelen son dönem ortaya çıkan skandal durumlardan biri olan yine imar bağlantılı sorun Yeni Şafak Gazetesine haber oldu. Yenişafak "CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 21 bin 842 metrekarelik alandaki rant planına mahkeme dur dedi." şeklinde verdiği haberde mahkema kararı ile bölgedeki yapılan çalışmalar için harcanan paraların boşa gittiğini ifade etti.

YeniŞafak - Yusuf Özdemir

Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait 21 bin 842 metrekarelik alan, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Eskişehir Büyükşehir Belediyesine “belediye hizmet alanı ve bahçe” kullanımı şartıyla tahsis edildi. Bu durum, tapuya da şerh düşüldü. CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kumlubel Mahallesi 16501 parselde bulunan alan için, 12 Aralık 2019’da Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti grubunun ret oylarına rağmen “ticari alan” olarak değişikliğe gitti. Değişiklik sonrası Belediye, alanı özel bir mobilya şirketine kiraya vermek üzere tam 11 milyon 778 bin liralık inşaat harcaması yaptı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, tahsise aykırı olması nedeniyle Eskişehir 2. İdare Mahkemesi’nde dava açtı.

 

‘TİCARİ ALAN’ KARARI İPTAL

İtirazda, alanın “Belediye hizmet alanı ve bahçe” olarak kullanılması şartı ile verildiği ve bu durumun tapuya “Hazinenin izni dışında, başka kamusal amaçla kullanılamaz, aksi takdirde, Hazine Kamulaştırma Kanunu’nun 23’üncü maddesi uyarınca bu taşınmazı geri alabilir” şerhinin konulduğu belirtildi. Mahkeme, bilirkişi raporunu incelemesi sonrası, dava konusu olan “Ticari alan” değişikliğinin iptaline karar verdi. Mahkemenin kararı ile CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 12 milyon lira harcadığı inşaat çalışmaları durdu

İLGİLİ HABERLER:

AVM Hevesi Kursağımızda Kaldı: Maliyeti İse Milyonlar

Halkın arazilerinden rant sağlanıyor! Eskişehir’de ne vaat edildi? Ne yapıldı?.

Yeni Bir TMO Olayı Gibi: Mahkeme Dur Dedi, Milyonlar HEBA MI OLACAK

BENZER HABERLER:

Skandal Otel Hakkında Büyükşehir Belediyesine Suç Duyurusu

YENİDEN: Büyükşehir’de büyük skandal

Sonu TMO SİLOLARINA DÖNMESİN (!)

 

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar