28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İSTANBUL’DA ESKİŞEHİRLİLER KAHVALTISI

Geleneksel  hale gelen Eskişehirliler kahvaltısı  İstanbul ESYİAD (Eskişehirli Yönetici ve İşadamları Derneği ) tarafından Anadoluhisarı Kıyı Emniyeti Sosyal Tesisleri yalısında  7 Mayıs Pazar günü düzenlendi. Aynı zamanda Yunus Emre haftası olması nedeni ile Rusya Devlet sanatçısı Ahmed  Ahmedov tarafından Yunus Emre şiirleri Rusça ve Türkçe olarak sunuldu. Kahvaltı organizasyonuna Kırgızistan Eski Dışişleri Bakanı Asgar Aytmatov'da katıldı. ESYİAD Başkanı Orhan BARDA  yaptığı açılış konuşmasında Eskişehirlilerin birlik ve beraberlik içinde olmalarından dolayı çok mutlu olduklarını düzenlenen etkinliklere hemşerilerimizin her geçen gün  büyük ilgi göstermelerinden dolayı ESYİAD Yönetim Kurulu olarak çok mutlu olduklarını, lobi faaliyetlerinin öncelikle gündeme geçmesi için bütün Eskişehirlilerin gerek siyasi gerek bürokrasi gerekse de Eskişehir halkının desteklerini daha çok vermeleri gerektiğini ,lobi faaliyetlerinin önemini ise Eskişehirspor'umuzun Şampiyonluk yolunda karşılaştığı haksızlıklara tek vücut olarak  güçlü bir şekilde Federasyon ve kamuoyu nezdinde haklarımızın gasp edilmesinin önüne geçeceğini ve Şampiyonluğumuzun engellenemeyeceğini söyledi. ES-ES imizin Eskişehirimizin tanıtımında ve biz gurbette yaşayan Eskişehirliler için her zaman önemini vurgulayarak iyi günde kötü günde her zaman sevdamızın ,armamızın peşinde olduklarını yense de yenilse de  ES-ES sevdamızın bitmeyeceğini söyledi.
    
ESKİŞEHİRLİLER İFTARI  10 Haziran 2017 Cumartesi günü aynı yerde Kıyı Emniyeti Anadolu Hisarı Yalısında yapılacağını söyleyen Orhan BARDA tüm hemşerilerimizi iftar programına davet etti ve katılımcılar İstanbul Boğazında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ne Süper Lig Şampiyonunun bayrağının asıldığını ve bütün Eskişehirlilerin buraya ES-ES bayrağının asılmasını beklediklerini ancak bunun için Lobi faaliyetlerine destek olunmasını söyledi. Katılımcılar 10 Haziran da buluşmak üzere sözleştiler.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar