21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak Ve Eşi Kevser Çakacak, Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Araya Geldi

Vali Çakacak Ve Eşi Kevser Çakacak, Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Araya Geldi
  • 15 Temmuz 2017 Cumartesi
  • 3093 kez okundu

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programları kapsamında, Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna Vali Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Anemon Otel’de akşam yemeği düzenledi.

Programa; Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan ve Utku Çakırözer, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, vali yardımcıları, kaymakamlar, askeri erkan, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Masaları tek tek gezerek misafirlerine “Hoş geldiniz” diyen Vali Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, çocuklara yakın ilgi gösterdi. 15 Temmuz’u bin yıldır yaşanan en sinsi ve en kanlı darbe olarak nitelendiren Vali Çakacak, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Valiliğimizce ‘Demokrasi ve Millî Birlik Günü’ münasebetiyle düzenlediğimiz bu güzel bereketli akşam yemeğinde, davetimize icabet edip teşrifte bulunan siz şehit ailelerimiz ve gazilerimizle birlikte olmaktan duyduğum onuru ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum. Hepiniz hoş geldiniz.

Biliyorsunuz yarın gece 15 Temmuz’un; bin yıldır yaşadığımız Anadolu’da maruz kaldığımız en büyük, en sinsi ve en kanlı darbe girişiminin birinci yıldönümünü.

11 Temmuz 2017 Salı günü şehitlikleri ziyaretimizle başlayan  ‘Demokrasi ve Millî Birlik Günü’ etkinliklerimiz yarın gece, halkımızın Vilayet Meydanı’nda tutacağı ‘Demokrasi Nöbeti’nin ardından 16 Temmuz  Pazar günü sona erecek.

İnşallah yarın gece bizler de darbelere, vesayetlere karşı olan; demokrasiden, millî birlik ve beraberlikten yana olan milyonlarca vatandaşımız gibi, elimizde ay yıldızlı bayraklarımızla meydanlardaki yerimizi alacağız ve dosta - düşmana bu ülkenin, bu milletin ne kadar birlik ve beraberlik içinde olduğunu, ne kadar büyük bir millet olduğunu bir kez daha göstereceğiz.”

VALİ ÇAKACAK: 249 ŞEHİDİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ.

“Hain darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz gecesi, şehadet şerefine erişen 250 şehidimizi rahmetle anıp, 2193 gazilerimizin ve milyonlarca vatandaşımızın yazdığı Diriliş Destanı’nı yeniden hatırlayacağız” diyerek konuşmasına devam eden Vali Çakacak daha sonra şunları söyledi:

Bu vesileyle bir kez daha bu mukaddes toprakları bizlere vatan yapan; vatanımız için, bayrağımız için, mukaddesatımız için kanlarını akıtan, canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Yağmur; kar, kış; sıcak, soğuk demeden bu ülkenin, bu toprakların vatan olması için canlarıyla, kanlarıyla mücadele eden gazilerimizden ahirete irtihal edenlere Allah’tan rahmet, yaşayanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Şehit ailelerimize, tüm gazilerimize, gazi ailelerimize hassaten minnettarlığımı, şükranlığımı ifade etmek istiyorum.”

Konuşmasında, Şehit Yakınları ve Kahraman Gazilere seslenen Vali Çakacak, “Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Sizlerin yeri başımızın üzeri ve kalbimizin başköşesidir. Sizlerin çocukları veya eşleri bu toprakları kanlarıyla sulayarak bizlere vatan yaptılar; sizleri ve bu vatanı da bizlere emanet bıraktılar. Bizler de kamu yöneticileri olarak şehitlerimizin o manevî mirasına ve onların bize emaneti olan şehit yakınlarımıza, gazilerimize ve gazi yakınlarımıza her zaman devletimizin tüm imkânlarını seferber ettik, etmeye de devam edeceğiz. Her zaman sizlerin yanında oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz.

Çünkü bu cennet vatanda, bu güzel ülkede bağımsız olarak yaşıyorsak, bayrağımız gönderde nazlı nazlı dalgalanıyorsa, bugün huzur ve güven içerisinde bu yemek programını gerçekleştirip günlük hayatımıza devam edebiliyorsak; bu en önce şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir. Onların fedakârlıkları, onların hakları hiçbir şeyle ödenemez” dedi.

Türk Milletinin vatan sevgisini her şeyin üstünde tuttuğuna dikkat çeken Vali Çakacak, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Aziz Şehitlerimizin Aileleri, Vatansever Gazilerimiz,

Türk Milleti olarak vatan sevgisini her şeyin üstünde tutan bir milletin evlatlarıyız. Hepimiz bu mukaddes topraklarda özgür, bağımsız ve müreffeh olarak yaşamanın bir bedeli olduğunu elbette ki biliyoruz. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda atalarımızın kanlarıyla ödediği bedel sayesindedir ki bugün bağımsız bir millet olarak yaşıyoruz.

Dost, düşman herkes, her daim şunu bilmelidir ki millet olarak istiklâlimiz, istikbâlimiz, mukaddesatımız ve çocuklarımızın aydınlık yarınları için eğer bugün de bir bedel ödememiz lazım gelirse o bedeli milletimizin tüm fertleri olarak ödemeye hazırız.”

Türk tarihine bakıldığı zaman tarihi değiştiren dönüm noktaları olduğunu dile getiren Vali Çakacak, “Şanlı tarihimize baktığımızda, tarihi değiştiren dönüm noktaları var.  Bunlardan biri de Çanakkale. Osmanlı İmparatorluğu 600 yıl dünyada üç kıtada hüküm sürmüş, gittiği yerlere insanlık götürmüş, adalet götürmüştür. Ama gün gelmiş elindeki o topraklarda küçülmüş ve sadece Anadolu’ya kalmışız. Fakat bu yüce millete Anadolu’yu bile çok görmüşler. Dünyanın en büyük, en güçlü denilen devletlerinin gemileri Çanakkale’ye geldiler. Ve akşam beş çayını İstanbul’a içeceğiz dediler. Ama bu ülke milletinin evladı: ‘Çanakkale Geçilmez” dedi onlara. Yine tarihi bir dönüm noktası Kurtuluş Savaşı. Anadolu’yu bile bu yüce millete çok görenler, Anadolu’muzun dört bir köşesini işgal ettiler. Milletin bağrından çıkardığı Mustafa Kemal’in önderliğinde, yüce milletin evlatları bir ve beraber oldular. Yokluk ve imkansızlıklar içerisinde bu yüce milletin birlik ve beraberliğinin ne kadar önemli olduğunu Kurtuluş Savaşı’nda tüm dünyaya gösterdiler.

Yine aynı şekilde 15 Temmuz 2016 günüde tarihin dönüm noktalarından biridir. Türk Demokrasi tarihi bu tarihi çok önemli bir şekilde yazacak. Bu ülkenin birlik,  beraberlik ve kardeşliğini bozmak isteyenler, maalesef Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine yuvalanmış teröristler, milletin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini bozmak, bu ülkeyi parçalamak işgal ortamına hazırlamak üzere 15 Temmuz darbe girişimine teşebbüs ettiler. Ama o gece, kanunsuz emre uymayan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Emniyet Teşkilatımızın ve Jandarmamızın vatansever evlatları ile vatandaşlarımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sokağa çıkarak vatanını müdafaa etmiştir” dedi.

Vali Çakacak sözlerini, bizlere bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anarak, kahraman gazilerimize ise sağlıklı bir ömür dileyerek bitirdi.

Program, İl Müftüsü Bekir Gerek tarafından yapılan dua ile sona erdi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar