23 Temmuz 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ülkü Ocaklarından Anlamlı Etkinlik

Eskişehir Yunus Emre Ülkü Ocağı olarak şehit aileri ve gazilerimizin  anılarını, acılarını, özlemlerini paylaşmak ve geçmişimizin kutlu sayfalarındaki aziz şehitlerimizi yâd edmek için piknik düzenleyerek bir araya gelinmiştir. Şehit ailerimiz ve gazilerimizle hasbihal edilmiş ve hayır duaları alınmıştır. Yaklaşık yüz elli kişinin katılım sağladığı pikniğimiz sonrası bir konuşma yapan Yunus Emre Ocak Başkanımız şunları söylemiştir.

" Burada sizlerle anılarınızı, acılarınızı, özlemlerinizi paylaşmak ve geçmişimizin kutlu sayfalarındaki aziz şehitlerimizi yâd edmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bir hilal uğruna toprağa düşen kahramanlarımızın manevi hatıraları gönlümüzde yer almaktadır. Minnetle, niyazla, duayla andığımız şehitlerimizin her biri bizim kutup yıldızımız, inanç ve ilham kaynağımız olmuşlardır. Onlar; devletimizin milletimizin alnı açık, başı dik, yüreği sevgi dolu fedakâr, cefakâr neferleridir. Milletimizin en ihtiyaç duyduğu zamanda fani bedenlerini vatanın birliği ve selameti uğruna feda etmekten bir an olsun kaçınmamışlardır. Ölüm karşında dik duruşlarını ve cesaret yüklü tavırlarını hiç bozmamışlardır. Şahadet pınarından kana kana içmek uğruna kendilerini Türk milletinin varlığına armağan etmekten çekinmemişlerdir. Şehitlerimiz, milletimizin bekası için bedel ödemekten kaçmamış, canlarından gözlerini kırpmadan vazgeçmeyi tereddütsüz kabul etmişlerdir. Şehitlerimiz; zulümle ayakta durmaya çalışanlara, ülkemizin birlik ve beraberliğini bozarak bizi bölmek isteyenlere, bölünmeye çanak tutanlara ve milli değerlerimize kem gözle bakanlara damarlarındaki asil kandan aldıkları kuvvetle haddini bildirmişlerdir. Yolları yolumuz, anıları rehberimizdir. Allah hepsinden razı olsun.

Değerli şehit yakınları ve gazilerimiz.

      Biz ülkücü camia olarak ideallerimizi, sesimizi, sözümüzü ve her şeyimizi Türk milletinin birliğini, ebediyete kadar varlığını ve bağımsızlığını sağlamak üzerine şekillendirmekteyiz. Birliğin, bütünlüğün teminatı olmak için geçmişte nasıl şehitlerimiz gazilerimiz bedel ödemekte gözünü budaktan sakınmadılarsa bugün ve yarın da ne pahasına olursa olsun bizde öyle olacağız. Türklüğün ve İslam’ın yılmaz savunucusu olmaya devam edeceğiz. Dün bölücü ve yıkıcı ideolojiye set çekmiş, fani bedenlerini bent yapmış şehit ve gazilerimiz gibi yine aynısını yapmaya çabalayacağız. Şehitlerimiz boşuna toprak olmadı. Ecdadımız ‘Ya Allah Ya Bismillah’ diyerek boşuna cenk meydanlarında kanını dökmedi. Bu vatan; ucuz pazarlıklarla, bağışlarla, lütuflarla ve müzakere masalarıyla kurulmadı; bu yollarla da asla bölünmeyecektir. Çünkü bizler cepheye askerlerimizi;

YİĞİT YİĞİT GÖNDERİR,
ŞEHİT ŞEHİT KARŞILARIZ.
BAYRAK BAYRAK GÖNDERİR,
TOPRAK TOPRAK KARŞILARIZ.
VATAN VATAN GÖNDERİR,
KAHRAMAN KAHRAMAN KARŞILARIZ.
HAYDİ GİT…
YİĞİT OL, ŞEHİT OL, BAYRAK OL,
TOPRAK OL, VATAN OL, KAHRAMAN OL,
ALLAHA EMANET OL…

diyerek gönderen bir ecdadın torunlarıyız. Çanakkale cephesinde savaşan ve şehit olan Kınalı Hasanın annesinin yazdığı mektuptaki şu satırları sizlerle paylaşmak isterim. “Bunda bilmeyecek ne varmış ki yavrum? Bizim burada Allah için kurban seçilen koçların başını kına ile süslerler. Ben de dört kardeşin içerisinde en çok seni sevdiğim için seni vatan, millet ve Allah yolunda kurban olarak seçtim. O yüzden başını kınaladım. Annen Hatce.” Bizler Hatce annelerin evlatlarıyız, sizlerin evlatlarıyız.

. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk milletinin varlığı ve devamlılığı için Hakk’a ulaşan tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde tazimle eğiliyorum.

Kabirleri nur, mekânları cennet, ruhları şad olsun."

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar