20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Çinli Gönüllülerden Türkiye’de Suriyeli Mülteci Çocuklara Yardım

Çinli Gönüllülerden Türkiye’de Suriyeli Mülteci Çocuklara Yardım
  • 12 Ağustos 2017 Cumartesi
  • 3328 kez okundu

Çin Uluslararası Radyosu - 7 Çinli gönüllü kısa süre önce Gaziantep kentinde Dar Selam adlı yetimhaneye gidip Suriye'den gelen mülteci yetim çocuklara yardım etti.

"Ortak Gelecek" adlı proje kapsamında 7 Çinli gönüllü kız bir ay içinde çocuklara İngilizce, güzel sanatlar ve el sanatları dersi verdi. Çinli gönüllüler çocuklarla birlikte Mozaik Müzesi'ni gezdiler ve çocuklara Çin'in geleneksel yemeği mantı yaptılar.

Dar Selam yetimhanesinin sorumlusu Hüseyin Doğan, Çinli gönüllülerin insani yardım konusunda örnek olduklarını kaydederek, onların abla gibi çocuklara eşlik ettiğini, bundan duygulandıklarını dile getirdi. Doğan, Çinli gönüllülere teşekkürlerini sundu.

"Ortak Gelecek" projesinin sorumlularından Liu Yiqiang, bu kez Türkiye'de proje başlatmanın daha fazla Çinlinin küresel yönetime ve uluslararası insani yardımlara katılmalarını sağlamayı amaçladığını kaydetti. Liu Yiqiang ayrıca, "Ortak Gelecek" projesinin gelecek adımının Ürdün ve Lübnan'da benzeri gönüllü etkinliklerinin hayata geçirilmesi olduğuna işaret etti.

"Ortak Gelecek" projesi, Çin Çocuklar ve Gençlik Vakfı ve Çin'in sivil toplum örgütlerinden biri olan Uluslararası Hukuku Geliştirme Merkezi tarafından ortaklaşa yürütülüyor.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar