20 Ekim 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Mülteci Kadınlar ESOGÜ’de Ata Binerek Stres Attılar

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Birleşmiş Milletler çağrısı ile tüm dünyada 25 Kasım-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen "Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddete Karşı 16 Günlük Turuncu Aktivizm Kampanyası” kapsamında düzenlenen etkinlikte, ESOGÜ ve UNFPA Kadın Sağlığı Danışma Merkezi danışanı olan Suriyeli ve Iraklı mülteci kadınlar ata binerek stres attılar.
ESOGÜ Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleşen "Güzel Yarınlara Dörtnala" isimli etkinlikte, kadınlar önce profesyonel biniciler tarafından sergilenen atlı gösteriyi izledi. Gösterinin ardından Öğretim Görevlisi Antrenör Ali Ekber Ün mülteci kadınlara yüksekokuldaki atlar ve binicilik hakkında temel bilgiler verdi. Sonrasında at antrenörlerinin yönlendirmeleri ile ilk kez ata binen kadınlar keyifli anlar yaşadı.    
 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar