15 Aralık 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE DERNEĞİ KURULDU

Eskişehir Uyuşturucuyla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay’ın da katılımıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi. Dernek, toplumu olumsuz yönde etkileyen başta tüm uyuşturucu maddeler olmak üzere bonzai, esrar, eroin, alkol vb. bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımının azaltılması, bu tür bağımlılıklara yakalananların tedavisi ve tedavi sonrası sosyal hayata kazandırılmaları için gerekli çalışmaları yapmak için kuruldu.

ESKİŞEHİR’İN UYUŞTURUCU HARİTASINI ÇIKARACAK

Derneğin ilk çalışması Eskişehir çapında yapılacak anket, mülakat ve benzeri faaliyetleri içeren çalışma ile uyuşturucu nakil, satış ve kullanımına ilişkin sahadaki durumu yansıtan dönemsel, kapsamlı durum tespiti yapılıp, Eskişehir'in uyuşturucu haritasını çıkartılarak gençlerimizi ve ailelerini bilgilendirmek bağımlılıkla mücadeleden kurtulmaları için doğru ve yerinde çalışmalarla genç hayatlara ışık tutmak.

MERAK TEHLİKEYE SÜRÜKLÜYOR

Dernek yetkilileri uyuşturucuya başlamada en önemli etkenin özellikle genç yaştaki merak olduğunu belirtirken, ‘’Yapılan araştırmalarda uyuşturucuyla ilk buluşmanın merak ile başladığı ve merakın   gençler arasında daha yaygın olduğu görülmektedir. Uyuşturucu kullanımı her sosyal kesimde farklı oranda görülen bir sorundur. Bu bağlamda Eskişehir genelinde ulaşılabilir durumda olan tüm gençler hedef kitlemizi oluşturmaktadır.’’ Şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARIMIZ, GENÇLERİMİZ BİZİM GELECEĞİMİZ

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Emine Nur Günay, ‘’Çocuklarımız, gençlerimiz, bizim geleceğimizdir. Onları uyuşturucu belasından korumak ise şehrimizin görevidir. Özellikle genç yaştaki çocuklarımızın bu kötülüğe özendirilmesi, meraklandırılması en büyük sorunumuz. Derneğimizin bu anlamda bilimsel yöntemler ile yararlı çalışmaları olacağına inanıyorum. Bu yolda ben de şehrin bir vekili olarak, şehrimizin, gençlerimizin, çocuklarımızın yararına yapılan her çalışmanın arkasında olacağım.’’ Dedi.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar